UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОГП відкрив справу через кнопкодавство під час призначення Шкарлета міністром освіти – народна депутатка

Справу відкрили за зверненням народної депутатки з фракції "Голос".

Офіс генерального прокурора відкрив справу щодо кнопкодавства у Верховній Раді під час голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки. Про це повідомила народна депутатка з “Голосу” Інна Совсун. 

“За моєю заявою Офіс генерального прокурора відкрив кримінальну справу про кнопкодавство під час голосування за Сергія Шкарлета! У матеріалах вказано, що картка Григорія Суркіса від ОПЗЖ проголосувала "за", хоча самого Суркіса в залі не було”, - написала Совсун у Facebook.

Вона зазначила, що це правопорушення, передбачене статтею 364-2 Кримінального кодексу України. Розслідування доручили провести Державне бюро розслідувань.

“Це рішення — це ще не відновлення справедливості, але вже перший крок до цього. Голосів за призначення міністра освіти й науки у Верховній Раді не було, тепер це мають довести правоохоронні органи”, - додала Совсун.

Читайте також: Разумков доручив розробити законопроект про посилення відповідальності за кнопкодавство в Раді

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада проголосувала за призначення Сергія Шкарлета очільником МОН – голоси дали 226 депутатів. До цього він кілька місяців керував міністерством у статусі в.о.

При цьому у фракції “Голос” заявили про кнопкодавство.  Однак, профільний комітет Ради відмовився розглядати матеріали про можливе “кнопкодавство” у Раді. ZN.UA  стали відомі подробиці голосування за Шкарлета.

Призначення обурило студентів і викладачів декількох ВНЗ України та поклало початок акції «Стоп Шкарлет». У Раді також  зареєстрували проєкт постанови про скасування призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.

Через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи “Дисергейт” виступили із заявою проти його призначення. А ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вишів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.