Мінреінтеграції до червня планує підготувати остаточний варіант законопроєкту про державну політику перехідного періоду. Про це під час пресконференції заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко, передає "Інртерфакс-Україна".
"Він буде доопрацьовуватися. Той драфт, який є на сьогоднішній день не є остаточним. Ми плануємо вийти на більш-менш остаточний драфт ближче до початку літа, десь на червень місяць", - заявив Яременко.
Він додав, що після того, як остаточний варіант документа представлять, Мінреінтеграції планує вийти з інформаційними посиланнями, важливими для просування ініціативи як на окупованій, так і на підконтрольній території України.
Також законопроєкт направлять для оцінки до Венеціанської комісії.
На початку січня 2021 року в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили про те, що завершили розробку законопроєкту, який визначає особливості перехідного правосуддя в окупованому Донбасі. Тоді Резніков заявив про те, що головним завданням перехідного періоду і мирної реінтеграції є відновлення довіри між людьми.
При цьому заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявляв про те, що концепція перехідного правосуддя, яка перебуває на розгляді в ОПУ, повинна стати рамковим документом, що визначає основні вектори державної політики для вирішення наслідків збройного конфлікту.
За словами глави Мінреінтеграції Олексія Резнікова, при підготовці документа відмовилися від поняття колаборант. Міністр вважає, що це дуже ризикована тема.
Як застосовуватиметься принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за воєнні злочини і злочини проти людяності? Про це читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора України Гюндузом Мамедовим. Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут.