Колишній народний депутат, підозрюваний у справі квартир Нацгвардії Максим Микитась відмовився від скарги на рішення суду, за яким провадження стосовно іншого фігуранта, заступника голови Офісу президента Олега Татарова, забрали з Національного антикорупційного бюро.
«Микитась із адвокатом відмовилися від своєї ж скарги в Антикорсуді, якою просили скасувати незаконне рішення Печерського суду щодо передачі справи Татарова від НАБУ до іншого органу. Тож апеляція ВАКС закрила провадження за цією скаргою, а повернути справу до НАБУ за допомогою Антикорсуду вже не вийде», - повідомляє Центр протидії корупції.
Минулої п'ятниці Микитась вийшов із СІЗО у справі про викрадення людини, адвокати колишнього депутата називали її сфальсифікованою. А вже за шість днів він разом із адвокатами відмовився від скарги в іншій, що стосується Татарова.
«Все виглядає максимально підозрілим і дуже схоже на договорняки між колишніми знайомими (Татаровим і Микитасем). Якщо це дійсно так, то цілком імовірно, що наступним кроком Микитася буде відмова від свідчень про Татарова, за допомогою яких НАБУ повідомило про підозру чиновнику Офісу президента», - припускають антикорупціонери.
На засіданні Антикорупційного суду прокурор Грицан повідомив, що у справі Татарова поки що жодного рішення так і не прийнято: ані про закриття справи, ані про її завершення та передачу до суду.
Наприкінці грудня головний фігурант «квартирної справи», колишній народний депутат і голова корпорації «Укрбуд» Максим Микитась звернувся до генпрокурори Ірини Венедіктової з клопотанням про повернення справи в бюро. Директор НАБУ Артем Ситник клопотав про те саме в СБ України.
24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з Національного антикорупційного бюро в Службу безпеки України. Передати справу ОГП зобов'язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог.
У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду.
Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.
Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.
Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.