UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курт Волкер спростував свою причетність до лобіювання «Північного потоку-2»

Компанія, в якій працює Курт Волкер, інтереси Nord Stream 2 лобіює. Але відповідає за цей напрямок інший співробітник.

Компанія BGR group, в якій після звільнення з Госдепарнтамента працює американський дипломат Курт Волкер, дійсно лобіює в США інтереси проекту «Північний потік-2». Однак Волкер, за його словами, цим не займається, тому що є послідовним противником будівництва російського газопроводу.

«Моє ставлення до «Північного потоку» добре відомо і має достатньо підтверджень: я є противником цього проекту. Я говорив про це в інтерв'ю, про це йдеться в письмових документах », - заявив дипломат у коментарі «Європейській правді» в середу, 2 червня.

Волкер висловив подив у зв'язку з тим, що Олена Зеркаль, радниця міністра енергетики, заявила про його причетність до лобіювання, не уточнивши цей момент особисто.

«Я знаю Олену Зеркаль та був здивований, що вона не уточнила цього у мене. Мої погляди на цей проект не змінилися», - підкреслив колишній спецпредставник Держдепартаменту з питань України.

Він уточнив, що Nord Sream 2 AG дійсно найняла BGR group для просування своїх інтересів в Сполучених Штатах. Однак Волкера, старшого радника лобістської компанії, до цього проекту не залучали, знаючи його позицію по «Північному потоку-2».

«Я до цієї діяльності не залучений, що можна перевірити - ви знаєте, що в США є суворі правила реєстрації лобістської діяльності», - підкреслив Волкер.

Видання зазначає, що лобістом «Північного потоку-2» в BGR дійсно є інший співробітник - Вокер Робертс.

Читайте також: Завершення "Північного Потоку-2" спричинить серйозні наслідки для України і Європи – сенаторка США

Про те, що Курт Волкер причетний до лобіювання «Північного потоку-2» заявила Олена Зеркаль. У Міністерстві енергетики вона відповідає, зокрема, за протидію будівництву російського газогону. Будучи радницею голови правління «Нафтогазу» Зеркаль теж займалася протидією «Північному потоку-2».

Відзначимо, що США не стали вводити санкції відносно компанії Nord Stream 2 AG (оператор проєкту) і її виконавчого директора Маттіаса Варніга.

При цьому президент США Джо Байден виступає проти завершення проєкту, але разом з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною.

Детальніше про те, чому досі не зупинили «погану угоду для Європи» і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проєкту« Північний потік-2» і «Північний потік-2 » : кліматичний вимір».