UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конкурс у САП: поки США допомагають Україні, у Зеленського продовжують рятувати Татарова

Комісія знову не змогла затвердили результати конкурсу, лояльні ОПУ члени не прийшли на засідання.

Комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури знову не змогла затвердити результати конкурсу, на якому переміг детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко.

Члени комісії Андрій Гуджал і Олена Бусол, які контролюються заступником керівника ОПУ Олегом Татаровим, не прийшли на засідання і зірвали кворум, повідомив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Гуджал і Бусол заявили, що не будуть відвідувати засідання комісії до рішення апеляції щодо знесення конкурсу ОАСК», - зазначає він.

Якнайшвидше закінчити конкурс Україну закликав державний секретар США Ентоні Блінкен. «Настав час просто зараз завершити процес відбору керівника САП», - наголосив він за кілька годин до приземлення чергового американського борту з «Джавелінами».

Швидке завершення конкурсу президент Володимир Зеленський обіцяв і своєму американському колезі Джо Байдену під час вересневої зустрічі у Білому домі.

Та поки ці обіцянки залишаються лише обіцянками, партнери продовжують підтримувати нашу країну «авансом». Сьогодні Україна отримала сьому партію військової допомоги від Сполучених Штатів. З 22 січня Вашингтон передав Києву вже 600 тонн амуніції на тлі ризиків посилення російської агресії проти нашої країни.

Нагадаємо, 24 грудня комісія з обрання керівника САП вдруге не змогла затвердити результати конкурсу. Фактично комісія відмовляється підтвердити власні ж бали, виставлені кандидатам під час співбесід.

Головною причиною блокування є кандидатура переможця – детектив Клименко керував розслідуванням щодо корупції Татарова, тож його кандидатура на чолі САП не влаштовує Банкову.

Читайте також: У Євросоюзі вбачають прогрес України у судовій реформі, але останнім важливим кроком залишається обрання голови САП – комісар ЄС

Нині у комісії є два шляхи домогтися поставленої мети. Перший – це розпочати незаконну повторну спецперевірку кандидатів, яку буде оскаржено у суді, як наслідок, результати конкурсу буде скасовано.

За зверненням голови комісії Катерини Коваль («За майбутнє») Офіс генпрокурора вже розпочав повторну перевірку щодо іншого кандидата у керівники Антикорупційної прокуратури – прокурора Андрія Синюка, і намагався втягнути у неї Олександра Клименка.

Другий – руками Окружного адміністративного суду Києва поставити під сумнів роботу самої комісії і, як наслідок, визнати незаконними результати проведеного нею конкурсу.

Напередодні фінального етапу конкурсу ОАСК ухвалив рішення про скасування порядку роботи конкурсної комісії. Суддя Олексій Огурцов послався на неіснуючу норму закону, а також керувався лише однією редакцією закону від 2015 року, ігноруючи зміни.

Наступного дня  деякі члени комісії пропонували відкласти засідання для «ознайомлення з рішенням суду», а також пропонували ««відкласти затвердження результатів, щоб це рішення потім не оскаржили у суді».