UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комісія з обрання керівника САП має унеможливити оскарження результатів конкурсу – Катерина Коваль

За словами Коваль, комісія оскаржуватиме рішення Окружного адмінсуду Києва про скасування порядку роботи конкурсної комісії.

Комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури має намір зробити все, щоб оскарження результатів конкурсу стало неможливим. Про це заявила голова комісії Катерина Коваль у коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Головне завдання конкурсної комісії – провести незалежний та прозорий конкурсний відбір, щоб надалі не було жодних підстав для оскарження як порядку проведення конкурсу, так і його результатів», - заявила Коваль.

За її словами, під час проведення конкурсів на зайняття посад неодноразово ті, хто в них брав участь або розраховував це зробити, оскаржували результати. При цьому приводи для таких оскаржень, як зауважила Коваль, не завжди раціональні та об'єктивні.

«Сьогодні, на жаль, ми вже маємо рішення ОАСК. Хоч вона і прийнята без належних підстав, але вона є неприпустимим ударом по роботі. Звичайно, ми його оскаржуватимемо в апеляційному порядку і докладемо всіх зусиль, щоб відстояти нашу законну позицію в суді, щоб ухвалене рішення ОАСК визнали незаконним», - додала Коваль.

Також, за словами голови комісії, «дійшовши до фінального етапу, конкурсна комісія має зробити все можливе, щоб не залишити інших зачіпок для тих, у кого виникне бажання оскаржити процедуру чи результати конкурсу».

Тому ніяких формальностей тут не повинно бути. Ми маємо керуватися виключно законом, а не власним бажанням. Є процедури, які мають бути обов'язково дотримані», - наголосила Катерина Коваль.

Вона впевнена, що Україна отримає керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, його заступника та начальника п'ятого відділу. За словами Коваль, для цього є всі підстави.

«Але не слід тиснути на комісію, щоб завершити формально її роботу саме цього дня, цієї години, цієї хвилини. В останні місяці тиск дедалі більше посилюється. Мені, членам моєї сім'ї, іншим членам комісії систематично надходять різні погрози від незнайомих осіб. Надходять також упереджені та необґрунтовані висловлювання окремих журналістів, громадських активістів, які дискредитують членів конкурсної комісії та її діяльність вже напередодні самих засідань шляхом розміщення необґрунтованої інформації на Телеграм-каналах, на власній сторінці у Facebook», - додала голова комісії.

Коваль поскаржилася, що за таких умов комісії складно працювати, адже треба турбуватися про безпеку як свою, так і рідну.

«На ці факти ми вже звертали увагу на попередні засідання комісії, що має стати предметом діяльності правоохоронних органів», - додала Катерина Коваль.

Читайте також: У посольстві США розчаровані зривом призначення голови САП

Нагадаємо, під час попереднього засідання комісії детектив НАБУ Олександр Клименко набрав 246 балів, прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк – 229 балів. Та затвердити результати відбору комісія не змогла – голоси у повному складі не дали представники Верховної Ради.

Напередодні фінального етапу конкурсу ОАСК ухвалив рішення про скасування порядку роботи конкурсної комісії «у зв'язку зі змінами у законодавстві». Суддя Олексій Огурцов послався на неіснуючу норму закону, а також керувався лише однією редакцією закону від 2015 року, ігноруючи зміни. За оновленою редакцією було обрано попереднього керівника САП Назара Холодницького. Тоді результати конкурсу оскаржували в ОАСК, проте суд Вовка не побачив у нормах юридичної колізії.

Зазначимо, що оперативний, чесний і прозорий конкурс у САП президент Володимир Зеленський обіцяв американському лідеру Джо Байдену на зустрічі 1 вересня. Водночас у листопаді Україна підписала Меморандум із Міжнародним валютним фондом (МВФ), одним із закріплених у документі зобов'язань стало обрання до кінця місяця нового очільника САП. Але жодне з цих зобов'язань досі не виконане, конкурс зірвано людьми президента за вказівкою з Офісу голови держави.