UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комісія оголосила про призначення керівника САП

Новим керівником антикорупційної прокуратури буде Олександр Клименко.

Комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оголосила  переможцем конкурсу та затвердила на посаду детектива НАБУ Олександра Клименка.

Таке рішення комісія ухвалила на засіданні у вівторок, 19 липня. Документи на затвердження переможця конкурсу передадуть на затвердження до Офісу генпрокурора.

Олександр Клименко народився 1986 року, закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого у Харкові.

У березні 2010 року почав працювати в органах внутрішніх справ у Києві.

З 2015 року Олександр Клименко працював старшим слідчим у Національній поліції. У березні 2016 року Клименко брав участь у конкурсі до Національного антикорупційного бюро та став детективом, потім – старшим детективом, а у листопаді 2017 – керівником відділу.

Під час роботи в НАБУ він розслідував справи екс-депутата Олександра Онищенка, екс-керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова та нинішнього заступника голови Офісу президента Олега Татарова, який відповідає за направлення правоохоронних органів. Він також є старшим групи прокурорів у справі екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Читайте також: На сайті ОП з'явилося і зникло оголошення про обрання 19 липня керівника САП: Шабунін каже, що з України роблять посміховисько

Нагадаємо, 24 грудня комісія з обрання керівника САП вдруге не змогла затвердити результати конкурсу, згідно з якими переміг детектив НАБУ Олександр Клименко. Фактично комісія відмовилася підтвердити власні бали, виставлені кандидатам під час співбесід. Причиною саботажу було бажання Банкової бачити у кріслі очільника САП лояльного прокурора Андрія Синюка, а не детектива Клименка, який керував розслідуванням щодо корупції заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

Конкурс намагалися зірвати неодноразово: лояльні ОПУ члени комісії просили Офіс генпрокурора надати наявні документи; не приходили на засідання, щоб зірвати кворум; не давали голосів, потрібних для затвердження переможця.

Напередодні фінального етапу конкурсу ОАСК ухвалив рішення про скасування порядку роботи конкурсної комісії «у зв'язку зі змінами у законодавстві». Суддя Олексій Огурцов послався на неіснуючу норму закону, а також керувався лише однією редакцією закону від 2015 року, ігноруючи зміни.