Національної антикорупційне бюро і Державне бюро розслідувань зареєстрували щодо генпрокурора Ірини Венедиктової кримінальні виробництва. Обидва відомства розслідують її втручання в «справу Татарова», повідомив в.о. голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
«Є факт, ми розслідуємо. Це робота правоохоронного органу. Всі в рівних умовах, що генеральний прокурор, що рядовий прокурор», - заявив Грищук в інтерв'ю «РБК-Україна», опублікованому 17 березня.
Відзначимо, що в грудні минулого року Грищук уже розповідав про розслідування НАБУ щодо генпрокурорки. Відомості до ЄРДР внесли 3 грудня. Увагу детективів привернуло рішення Венедіктової змінить групу прокурорів у «справі Татарова» напередодні запланованого НАБУ оголошення йому підозри.
Цього разу заява Грищука збіглася у часі з конкурсом на заміщення посади голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, якою він керує в статусі в.о. після звільнення Назара Холодницька. Максим Грищук - один з 11 претендентів на пост керівника САП..
За словами в.о. голови САП, у нього відбулася «неприємна розмова» з заступником Венедіктової, який безпосередньо забрав «справа Татарова» в НАБУ.
«Я говорив йому, що це неправильний підхід до розслідування. [Він] говорив, що лише виконує рішення суду. Ми тоді і дізналися цікавий момент, що існує якесь рішення суду по цій справі», - розповів Грищук.
Олега Татарова підозрюють у дачі хабара судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитку в більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін квартир у житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитку склала 81 млн грн.
24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії, фігурантом якої є Татаров, з Національного антикорупційного бюро до Служби безпеки України.
Передати справу ОГП зобов'язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог. У НАБУ з рішенням судів не згодні, адже закон забороняє передавати справи, підслідність яких закріплена за Бюро, іншим правоохоронним органам.
НАБУ повідомило про підозру Олегу Татарову на початку грудня.
Після повідомлення про підозру президент Володимир Зеленський не усунув заступника глави свого Офісу від виконання службових обов'язків. На Банковій обмежилися повідомленням журналістам про «припинення виконання Татаровим певних службових обов'язків». З юридичної точки зору усунути особу від виконання обов'язків можна тільки шляхом повного відсторонення або звільнення.
28 грудня стало відомо, що НАБУ і САП повністю усунули від справи Татарова, коли призначили нових прокурорів з Офісу генпрокурора.
У січні Вищий антикорупційний суд підтвердив, що «справу Татарова» має розслідувати НАБУ, а не якийсь інший орган.
Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.
Детальніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова “Законники-схематозники: як вивести “потрібних людей” з-під відповідальності?”.