Справа Татарова: НАБУ відкрило провадження через втручання Венедіктової

Поділитися
Справа Татарова: НАБУ відкрило провадження через втручання Венедіктової
Йдеться про рішення Венедіктової змінити групу прокурорів.

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження через незаконне втручання генеральної прокурорки Ірини Венедіктової в справу про можливе хабарництво заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

Про це в ефірі «Громадського» заявив виконвач обов'язків голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук.

За його словами, провадження внесене в ЕРДР 3 грудня. Йдеться про рішення Венедіктової змінити групу прокурорів у справі Татарова.

Грищук зазначив, що вона зробила це ввечері 1 грудня, саме перед тим, як детективи НАБУ планували повідомити Татарову про підозру. Тому нова група прокурорів була змушена заново вивчати справу і про підозру заступнику глави ОП повідомили вже 18 грудня.

Також в.о. глави САП зазначив, що коли прокурор з колишньої групи прокурорів вже був в суді і повинен був клопотати про обрання запобіжного заходу для Татарова, в САП дізналися, що групу прокурорів змінили.

«Ми спочатку подумали, що це помилка, потім зрозуміли, що це не помилка, а свідома дія. Ми зажадали матеріали, вивчили їх і надали вказівки детективам (що змінити у справі - ред.). У них на це пішло десь два тижні», - сказав він.

Уже 2 грудня НАБУ звинуватило Венедіктову в перешкоджанні в справі Татарова, зокрема, Бюро вказало, що генпрокурорка не мала права змінювати групу прокурорів. Грищук також не зміг підтвердити, що Венедиктова діяла законно.

«Я б сказав так, в 37 статті (КПК, на яку посилалася Венедіктова - ред.) не описані ті обставини, які давали можливість змінювати (групу прокурорів - ред.)», - зазначив він.

Вранці 24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії, фігурантом якої є Татаров, з Національного антикорупційного бюро в Службу безпеки України.

Передати справу ОГП зобов'язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог. У НАБУ з рішенням судів не згодні, адже закон забороняє передавати справи, підслідність яких закріплена за бюро, іншим правоохоронним органам.

Детективи відзначили, що рішення приймалося без консультацій з НАБУ і САП. Відомості про нього в Єдиному реєстрі досудових розслідувань з'явилися майже опівночі 23 грудня, прокурорів повідомили о 9:00 ранку 24 грудня.

У бюро передачу справи називають безпрецедентним втручанням в розслідування і підкреслюють, що тепер Вищий антикорупційний суд не зможе відправити Татарова під арешт з альтернативою 10 млн грн застави.

При цьому Татаров підтвердив, що продовжує працювати, попри заяву ОПУ про відсторонення.

Нагадаємо, минулого тижня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Олегу Татарову. Водночас у коментарі ZN.UA директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник зазначив, що у заступника голови ОПУ зараз немає адвокатського імунітету, тому підозру щодо нього можна було підписувати.

При цьому представників НАБУ не пустили в Офіс президента для того, аби особисто вручити Татрову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним. 

За даними слідства, Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, через хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.

За словами Ситника, НАБУ проситиме для Татарова запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. ЗМІ ж повідомляють про те, що сума застави може дорівнювати 10 млн гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі