UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція підтримала дії Зеленського у відповідь на рішення Конституційного суду – МЗС України

Окремою темою розмови, розповіли у МЗС, стала європейська інтеграція України

Франція підтримала дії президента України Володимира Зеленського, налаштовані захистити ефективну роботу антикорупційної інфраструктури та інші реформи після скандального рішення Конституційного суду, розповіли у Міністерстві закордонних справ України після розмови міністра Дмитра Кулеби з його французьким колегою Жаном-Івом Ле Дріаном.

Наприкінці жовтня, одразу після проведення місцевих виборів, КСУ за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційної платформи - За життя» скасував кримінальну відповідальність за неправдиве декларування суддів, чиновників та депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень. 

“Жан-Ів Ле Дріан зазначив, що Франція підтримує рішучість, із якою президент України Володимир Зеленський почав діяти у цій ситуації”, - розповіли на Михайлівській. 

Міністри також обговорили роботу щодо Нормандського формату. Ле Дріан позитивно оцінив зусилля України в черговий раз підтримав суверенітет України та територіальну цілісність у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Кулеба розказав колезі про ініціативу створення Кримської платформи та запросив Францію взяти активну участь у роботі міжнародного формату, що консолідує зусилля міжнародної спільноти з деокупації Криму, захисту прав людини в умовах тимчасової російської окупації. Франція розгляне інформацію щодо запуску Кримської платформи.

“Міжнародному співтовариству потрібно комплексно подивитися  на проблему незаконної окупації Криму та її наслідків”, - цитує Кулебу МЗС України.

Ле Дріан запевнив, що принципова позиція Франції щодо невизнання спроби анексії Криму триватиме надалі, як і відповідна політика обмежувальних заходів щодо Росії. 

Окремою темою розмови, розповіли у МЗС, стала європейська інтеграція України. Також вони обговорили торгівлю та інвестиції, перспективи українсько-французького співробітництва в Африці, зокрема у галузях безпеки, торгівлі та інвестицій.

Читайте також: Венеціанська комісія розкритикувала закон Зеленського про розпуск КСУ

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

Президент скликав РНБО і вніс в Раду законопроект №4288, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду, а також скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції".

Рішення Зеленського підтримали посли G7 і Європарламент. При цьому у висновках Венеціанської комісії наголошується, що "припинення повноважень суддів є кричущим порушенням Конституції і фундаментального принципу поділу влади".

Однак, за словами заступника голови фінансового комітету в Раді, парламент хоче повернути е-декларації в колишньому вигляді, але поки без звільнення суддів КСУ.

Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.