UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арахамія пов'язав можливу відставку Рябошапки з непідписанням підозр Порошенку

Генпрокурор стверджує, що на нього не чинили тиск у зв'язку зі справами, в яких фігурує п'ятий президент України.

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив про невдоволення депутатів генпрокурором Русланом Рябошапкою нібито через те, що той не дає хід кримінальним провадженням, у яких фігурує п'ятий президент України Петро Порошенко. За словами депутата, те, що Рябошапка не погодив повідомлення про підозру, стало "останньою краплею" для "слуг".

"Останньою краплею, напевне, стало непідписання по Порошенку. Тому що все готово до підписання підозри, але ніхто нічого не робить", - заявив Арахамія в кулуарах Верховної Ради в середу, 4 березня.

Голова президентської фракції запевнив, що голосів за відставку генпрокурора "більш ніж достатньо". А також дав зрозуміти, що слідом за Рябошапкой можуть бути звільнені і його заступники за "недоробки".

При цьому Арахмия заперечував ймовірну причетність олігарха Ігоря Коломойського, в якого є підстави бути незадоволеним Рябошапкою, до готовності депутатів голосувати за відставку генпрокурора.

"Коломойський не настільки впливовий, щоб змусити парламент одноголосно голосувати за звільнення Рябошапки", - заявив голова фракції.

Увечері того ж дня, після того, як депутати заслухали звіти керівників правоохоронних органів, співголова фракції "Європейської Солідарності" Артур Герасимов попросив Рябошапку прокоментувати слова Арахамії. Генпрокурор запевнив, що він не піддавався тиску у зв'язку розслідуваннями щодо Порошенко.

"Ніхто і ніколи не давав мені жодних вказівок - підписувати чи не підписувати підозри. Що стосується слів Арахамії, то нехай Арахамія сам коментує свої слова", - заявив Рябошапка.

Як раніше повідомляло ZN.UA, питання відставки генпрокурора Руслана Рябошапки буде розглянуто на позачерговому засіданні Ради о 18:30 четверга, 5 березня.

Раніше до Ради внесли проекти постанов про недовіру генпрокурору Русланові Рабошапці і директору НАБУ Артемові Ситнику. Ініціаторами відставок виступили близькі до Ігоря Коломойського депутати від "Слуги народи", а також члени проросійської "Опозиційної платформи – За життя".

За даними ряду джерел, в якості альтернативи Рябошапці розглядається кандидатура Сергія Іонушаса, заступника голови комітету з питань правоохоронної діяльності.

Головний експерт StateWatch Олександр Леменов констатує, що ДБР підготувало проект підозри Петроіі Порошенку з грубими процесуальними помилками і безсенсовним нагромадженням цитат із законів. Не підписавши підозри, Рябошапка фактично вберіг прокуратури та керівництво держави від неминучої ганьби в судах.

Детальніше про те, як у ДБР підготували "якісний" проект підозри Порошенку, читайте в статті Олександра Леменова для ZN.UA.