Міністр фінансів України Наталія Яресько готова знову зустрітися з комітетом кредиторів України.
"Міністр фінансів Наталія Яресько неодноразово заявляла про своє бажання зустрітися з комітетом (кредиторів - ред.) і почати з ним прямі переговори. Міністр знову закликає Комітет як можна швидше знайти спільну з урядом України рішення про реструктуризацію. Якщо комітет укладе угоду про конфіденційність, міністр готова зустрітися з комітетом без попередніх умов. Міністр сподівається на подолання поточних розбіжностей з кредиторами і, зрештою, на початок прямих переговорів з комітетом", - йдеться в повідомленні прес-служби Мінфіну, оприлюдненому в поннедельник.
Українське міністерство підкреслює, що протягом останніх трьох місяців члени Спеціального комітету кредиторів послідовно відмовлялися почати прямі переговори з Україною у відповідності зі стандартними умовами конфіденційності.
"Члени Комітету використовували як привід не зустрічатися з представниками України (зокрема, Міністром фінансів Наталією Яресько) свої побоювання щодо того, що отримання ними конфіденційної інформації вплине на їх торгові операції", - зазначають у Мінфіні.
Саме це нібито не давало провести переговори про умови боргової операції, яка дозволила б досягти трьох кількісних її цілей, закладених в програмі співпраці України і МВФ. Нинішня ж пропозиція Спеціального комітету кредиторів не відповідає цим трьом цілям, ствержує українська сторона.
"Це пропозиція включає в себе вилучення $ 8 млрд з міжнародних резервів Національного банку України для сплати за зовнішнім комерційним боргами. Проти такого кроку рішуче виступив МВФ у своїй заяві від 12 червня 2015 року", - підкреслюється в повідомленні.
Минулого тижня Яресько підтвердила "теоретичну можливість дефолту в липні, пояснив це тим, що приватні кредитори України протягом трьох місяців відмовляються йти назустріч Києву реструктуризації боргу, незважаючи на всю складність поточного становища України.
Спеціальний комітет кредиторів відкинув звинувачення на свою адресу і заявив, що просить почати переговори якомога швидше, без попередніх умов і з націленістю на рішення.
Комітет кредиторів підтвердив очікувану зустріч з Мінфіном України і МВФ на наступному тижні у Вашингтоні. Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списання приблизно 40% основної суми боргу з більш ніж $ 23 млрд за єврооблігаціями. У свою чергу кредитори категорично не погоджуються на списання боргів.
При цьому глава МВФ Крістін Лагард заявила раніше, що фонд продовжить кредитувати Україну навіть у випадку дефолту за приватним єврооблігаціями.
Як пише ZN.UA Юлія Самаєва у статті "Примус до дефолту", незважаючи на те, що наша влада натякає, що введення мораторію можливо, вводити його офіційний Київ не ризикне до того моменту, поки МВФ не дасть точно зрозуміти, як він ставиться до боргу в $ 3 млрд перед Росією.
Раніше Наталія Яресько заявила, що для утримання стабільності економіки необхідно зробити "ще як мінімум три кроки", серед яких приватизація та підтримка міжнародного кредитування для реального сектора економіки. Детальніше про плани Мінфіну про реформування економки України читайте в інтерв'ю з Наталією Яресько "У нас є і план "В" і план "З"" для "Дзеркала тижня. Україна".