UA / RU
Підтримати ZN.ua

Венедіктова в МВФ обговорила співпрацю щодо повернення в Україну злочинних активів

В Офісі генпрокурора заявляють про необхідність співпраці в конкретних справах.

Генпрокурор Ірина Венедіктова зустрілась із головою Місії Міжнародного валютного фонду в Україні Іванною Владковою-Холлар та керівником юридичного департаменту МВФ Еммануелем Матіасом для обговорення питання повернення з-за кордону вкрадених в Україні коштів та майна. Зустріч відбулася в ході робочого візиту до США.

"Сторони обговорили перспективи співпраці, зокрема в сфері повернення активів", - повідомляє Офіс Генпрокурора.

Ірина Венедіктова зазначила, що генпрокурора наразі підготувала комплексну стратегію повернення активів і план дій.

Читайте також: Уряд затвердив план боротьби з виведенням грошей у офшори

"Питання розшуку та повернення активів дуже складне і комплексне, і я твердо вірю, що ефективна координація між правоохоронними органами та нашими міжнародними партнерами дасть результат. В Україні підготовлена комплексна стратегія повернення активів і план дій. Ми готові до ефективної співпраці в конкретних справах", - наголосила Генпрокурор.

Венедіктова також відзначила важливість взаємодії в питаннях протидії злочинам у банківській сфері.

"Останнім часом Офісу Генпрокурора вдалося досягти результативності в справах щодо ТОП-10 боржників Нацбанку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб", - повідомляє прокуратура.

Читайте також: Уряд затвердив план боротьби з виведенням грошей у офшори

Нагадаємо, основним інструментом для боротьби з порушеннями у сфері повернення активів є арешт та конфіскація. Проблема полягає в тому, що уряд США вимагає встановлення факту фінансової транзакції та встановлення зв'язку зі злочином, який лежить в основі передачі активу.

Ухвалення "антиофшорного" пакету законів не гарантує перемог держави в боротьбі з власниками контрольованих іноземних компаній (КІК). Детальніше про це читайте у статті на ZN.UA юриста Лани Голян - "Чи можна ухилитися від "антиофшорного" удару?"