Важливо не допустити формування в країнах умов для виникнення офшорних зон — Мін'юст США

Поділитися
Важливо не допустити формування в країнах умов для виникнення офшорних зон — Мін'юст США
Також там позитивно оцінили співпрацю з Україною в питанні повернення активів. 

Основним інструментом для боротьби з порушеннями у сфері повернення активів є арешт та конфіскація. Для цього потрібно встановити власників цих активів та те, чи передають вони їх номінальним власникам. Проте проблема в тому, що уряд США вимагає встановлення факту фінансової транзакції та встановлення зв'язку зі злочином, який лежить в основі передачі активу. Про це під час пресконференції Democracy in action: Zero corruption conference заявила Мері Батлер - керівниця міжнародного підрозділу Департаменту протидії відмиванню коштів та повернення активів Кримінального відділу Міністерства юстиції США. 

"Зазвичай ця транзакція досить проста, проте виклик полягає в тому, аби отримати достатню кількість підтверджень - або банкових махінацій, або незаконного присвоєння коштів. Докази зазвичай в країнах, де злочин відбувся. Їх приховують ті, хто хоче приховати активи. Ці розслідування важкі", - пояснила Батлер.

США після Революції Гідності співпрацювали з НАБУ, САП та ВАКС. Батлер також розповіла про цю взаємодію. 

"На наш погляд, вони молодці. Часу було обмаль, але вони справляються. Ми працюємо з НАБУ і ми зустріли там хороших професіоналів, які добре роблять свою роботу. Це все викликає оптимізм та буде фактором для подальшого поступу. Коли дивишся на України, буває важко, тому що всі ці дуже важливі інституційні реформи, а вони проводяться ... і для того, щоб їх проводити, потрібно стільки ж сили, як й для того, щоб зупинити їх демонтаж, їх знищення. Проте ми намагаємося підтримати Україну", - пояснила вона.

Батлер також додала, що сьогодні вся увага прикріплена до питання боротьби з корупцією. Вона вважає, що Україна повинна на усіх майданчиках привертати увагу міжнародних партнерів. Насамперед для того, аби не давати можливості створювати зони для незаконно набутих статків. 

"Ми маємо зменшити ймовірність, щоб в інших країнах виникали умови, де можна безпечно ховати гроші", - пояснила Батлер. 

Ухвалення "антиофшорного" пакету законів не гарантує перемог держави в боротьбі з власниками контрольованих іноземних компаній (КІК). Детальніше читайте у статті юриста Лани Голян - Чи можна ухилитися від «антиофшорного» удару?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі