UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна погодила з кредиторами нову дату переговорів

Сторони підтвердили, що їх загальна мета – завершити боргову операцію України якомога швидше.

Наступний раунд переговорів України з кредиторами відбудеться за участю міністра фінансів Наталії Яресько у Вашингтоні в середу, 15 липня. Про це сказано в повідомленні прес-служба Мінфіну.

У повідомленні наголошується, що українська делегація на чолі з урядовим уповноваженим з питань управління державним боргом Віталієм Лісовенко і Спеціальний комітет кредиторів сьогодні провели конференц-дзвінок для обговорення низки аспектів майбутньої боргової операції.

У ході переговорів сторони також підтвердили, що мають загальну мету – завершити боргову операцію України якомога швидше.

Читайте також: У Мінфіні допускають, що частина боргів України належить "сім'ї" Януковича

Важливою частиною програми міжнародної допомоги Україні є реструктуризація, однак переговори з кредиторами топталися на одному місці вже більше трьох місяців. У зв'язку з цим минулого тижня міністр фінансів Яресько підтвердила "теоретичну можливість дефолту в липні.

Україна погрожувала ввести мораторій на обслуговування боргів, якщо власники приблизно 20 мільярдів доларів облігацій не погодяться найближчим часом почати переговори, на яких Київ пропонує списати 40 відсотків основної суми заборгованості, розстрочити платежі і знизити відсотки.

У свою чергу, кредитори доводили, що і без списання основної суми Україна зможе вкластися в необхідні МВФ параметри боргового навантаження, пропонуючи тривалу відстрочку виплат.

Зустріч 30 червня, в якій погодився взяти участь МВФ, повинна була дати старт прямим контактам сторін і вивести переговори з глухого кута. Однак перед зустріччю сторони не змогли домовитися навіть про підписання угоди про конфіденційність.

Кредитори зробили останню пропозицію 9 травня і вважали його таким, що відповідає всім критеріям МВФ. Вони пропонували економію платежів в 16 мільярдів доларів за рахунок повної відмови від виплати основного боргу до 2019 року.

Як вважають в українському відомстві, пропозиція спецкомітету кредиторів раніше не відповідало цілям, погодженим з МВФ, і, крім того, включало в себе вилучення 8 мільярдів доларів з міжнародних резервів Нацбанку України, проти чого виступає МВФ.

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.

В якості поступки Мінфін запропонував кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

Раніше в інтерв'ю DT.UA міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що є певний прогрес у переговорах про реструктуризацію. У той же час, за її словами, у України є "і план "B" і план "З" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.