UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кремлі назвали причину відсутності угоди з Анкарою щодо "Турецького потоку"

За словами Пєскова, "нових елементів" в переговорах щодо "Турецькому потоку" поки немає.

Туреччина гальмує "Турецький потік"

У Кремлі стверджують, що переговори щодо "Турецького потоку" гальмує внутрішньополітична ситуація в самій Туреччині, зокрема, процес формування уряду.

Напередодні агентство Reuters повідомило, що Москва поки не може домовитися з Анкарою gj "Турецькому потоку" нібито через те, що РФ розраховує на будівництво чотирьох ниток газопроводу, а Анкра згодна лише на одну.

Прес-секретарю російського президента Дмитру Пєскову довелося реагувати на це повідомлення. Він підтвердив, що переговори дійсно не йдуть, заявивши, що "там нічого поки коментувати".

"Поки що, безумовно, для того, щоб реалізовувати такі проекти, в Туреччині повинен завершитися процес формування уряду", - сказав Пєсков журналістам, цитує його РИА Новости.

На даний момент, зазначив він, Росія "досить терпляче чекає".

Про будівництво "Турецького потоку" було домовлено під час зустрічі Володимира Путіна і президента Туреччини Реджепа Ердогана в ході візиту російського президента в Анкару в кінці грудня 2014 року.

На початку червня в Туреччині пройшли "історичні" парламентські вибори, за підсумками яких правляча партія Ердогана значно послабила свої позиції, вперше за 13 років втративши право на одноосібне формування уряду.

Як писало раніше DT.UA статті Прохолодні води "Турецького потоку", несерйозно розраховувати на те, що правляча в Туреччині партія буде грати в сумнівні ігри з "ведмедем", який вирішив позначити "свою" територію, забувши, що навколо - давно вже не тайга, а сучасний мегаполіс.

Примітно, що напередодні міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив про відстрочення початку будівництва "Турецького потоку" у випадку, якщо процес підписання міжурядової угоди між Росією і Туреччиною затягнеться.

Спочатку будівництво "Турецького потоку" повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Глава "Газпрому" Олексій Міллер також раніше заявляв про те, що трубопровід планується запустити у грудні 2016 року. За словами посла Туреччини в Москві Умита Ярдыма, "Турецький потік" почне працювати не раніше 2017 року. Орієнтовна вартість першої нитки "Турецького потоку" оцінюється 3,3 млрд євро.

В грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати "Турецький потік".

За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.

Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля "Турецького потоку" знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність. При цьому нещодавно стало відомо, що самаТуреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік". Замість цього буде створена спільна компанія для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.