UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд не побачив зв'язок між "Динамо Київ" Суркіса та ПриватБанком до націоналізації останнього

Банк ініціював перегляд справи через нововиявлених обставин.

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) 6 жовтня відмовився задовольнити позов ПриватБанку щодо перегляду судового рішення цього суду від 20 березня 2017 року відносно скасування рішення комісії Нацбанку (від 20 грудня 2016 року), яке визнало "Динамо Київ" пов'язаною юрособою з банком до його націоналізації. Про це пише finbalance з посиланням на рішення суду.

Відзначається, що державний ПриватБанк просив ОАСК переглянути зазначену постанову з огляду на нововиявлені обставини. Оскільки в позові співвласника "Динамо Київ" Ігоря Суркіса до Петра Порошенка та Валерії Гонтарову в високому суді Лондона Ігор Суркіс згадується як власник 25% телекомпанії ТЕТ (через Bolvik Ventures ltd), що входить в групу 1 + 1 Медіа, мажоритарним акціонером якої є Ігор Коломойський.

Зазначено, що ПриватБанк надав ОАСК документ під назвою "Форма позову СL-2019-000780". Однак ОАСК констатував, що до цього документу не були долучені докази на підтвердження наявності у Ігоря Суркіса частки в телеканалі ТЕТ - "в тому числі рішення суду або відповідних договорів, а надана копія" Форми позову СL-2019-000780 "з перекладом не є належним доказом, що підтверджує існування таких обставин ", - цитує finbalance рішення суду.

Хоча ФК "Динамо Київ" надало для ОАСК документи, що підтверджують, що з 9 вересня 2010 року Ігор Суркіс опосередковано володіє 8,33% акцій в групі "1 + 1 Медіа" через Bolvik Ventures LTD.

Читайте також: НАБУ перевірить транзакції ПриватБанку через офшорні компанії, зазначені в Pandora Papers

Нагадаємо, що Суд Лондона відмовив Суркісам в позові проти Порошенка по націоналізації Приватбанку.

В Україні ж "справи Суркісів" як і раніше затягують. При цьому у Верховному   Суді пояснили, хто затягує розгляд.   Мовляв, Печерський суд не надає Верховному Суду матеріали по справі за позовом офшорних компаній, пов'язаних з братами Суркісами, незважаючи на надіслані вимоги - тому Суд не може розглянути касаційні скарги Кабміну і "Приватбанку".

Звітуючи в Раді генпрокурорка Ірина Венедиктова заявила, що не може блокувати «справа ПриватБанку», і виправдовувала проведення додаткових експертиз інтересами справи.

Про що Венедиктова збрехала під час виступу в Раді, читайте в матеріалі Вадима Валька і Богдана Миколайчука «Казки для депутатів» в ZN.UA.