UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін хоче, щоб МВФ допоміг Україні сплатити борг перед Росією

За його словами, виявляється РФ "допомагає" Україні побороти кризу.

Президент Росії Володимир Путін закликав МВФ видати Україні додаткові три мільярди доларів на погашення боргу перед його країною.

Як повідомляє "Радіо Свобода", про це він сказав на економічному форумі в Москві. За словами російського президента, зміна фондом "правил для однієї країни руйнує систему", і додав, що Росія нібито теж "допомагає" Україні впоратися з кризою, оскільки вона теж є членом МВФ.

В цей же час, з усіх кредиторів України саме Росія блокує процес рестрктуризації українського боргу в розмірі трьох мільярдів доларів, який виник через купівлю українських євробондів, випущених в останні місяці президентства Віктора Януковича.

У суботу, 10 жовтня, міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що Мінфіни Росії та України не домовилися про реструктуризацію боргу Києва на 3 мільярди доларів, але при цьому вони домовилися підтримувати діалог.

Як підкреслювала раніше глава Мінфіну України Наталія Яресько, Київ розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери міг би купити будь-кредитор). Москва ж наполягає на суверенний статус облігацій (як борг однієї країни перед іншою), відмовляючись від списання його частини і вимагаючи повернення повного обсягу позикових коштів.

При цьому основний кредитор України, МВФ, не дає точно зрозуміти, як він офіційно визначає статус українського боргу перед Росією.

Початок реструктуризації боргу і зупинка зовнішніх виплат співпадає із днем (23 вересня 2015 року), коли Україна повинна погасити 500 мільйонів доларів за облігаціями 2010 року. Таким чином, незважаючи на узгодження умов реструктуризації з більшістю кредиторів, частина з них все ж можуть розцінити відмову виплат Україною як дефолт і вдатися до своїх прав кредиторів в цих умовах.

27 серпня МВФ схвалив угоду України з кредиторами щодо держборгу, яка була умовою для збільшення фінансової підтримки. Згідно з домовленостями з МВФ, Україна повинна заощадитибільше 15 мільярдів доларів за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - 5,2 мільярдів доларів.

27 серпня МВФ схвалив угоду України з кредиторами щодо держборгу, яка була умовою для збільшення фінансової підтримки. Згідно з домовленостями з МВФ, Україна повинна заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд.

Що стосується боргу перед Росією, то Україна запропонувала РФ ті ж умови, що і приватним кредиторам, однак вже кілька Росія відмовила Україні у реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк.