UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Європарламенту: Залежність ЄС від енергоресурсів Кремля – це фінансування війни в Україні

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну нарешті розкрило очі європейським політикам.

Євросоюз має дивитися в майбутнє, де у плані енергоресурсів він не залежить від Росії взагалі, заявила президент Європейського парламенту Роберта Метсола в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Це те, де ми прямо чи опосередковано фінансуємо цю війну», - наголосила Метсола, маючи на увазі війну Росії проти України.

З початку війни Євросоюз заплатив Росії за енергоносії 35 млрд євро, тоді як Україні надав озброєння на суму 1 млрд євро.

За словами Метсоли, вже є «надихаючі» рішення низки держав-членів про повну відмову від російської електрики та енергоносіїв.

«Звичайно, кожна країна має свої обставини, свою реальність - є такі, які на 100% залежать від Росії. Але я думаю, що наш меседж у тому, що ми не зупинимося, поки не перестанемо бути залежними від Росії взагалі», - сказала вона.

Метсола наголосила, що Євросоюз продовжить підтримувати Україну, зокрема допомагати з грошима та зброєю.

Читайте також: «Довіри більше немає»: усі країни Балтії припинили імпорт газу із РФ

Про те, що рано чи пізно Євросоюзу доведеться вдатися до заходів проти імпорту газу та нафти з Росії, заявляв раніше і голова Європейської ради Шарль Мішель.

Ліквідувати залежність від російського газу та нафти неодноразово закликав прем'єр Британії Борис Джонсон: він вважає, що Росія дозволяє собі нападати на інші країни, бо впевнена: західні країни залежать від її нафти та газу і не зможуть нормально протистояти її діям. Щоб зменшити залежність від газу РФ, Німеччина домовилася про співпрацю в енергетиці з Катаром.

Від російської нафти відмовилися, зокрема, США та ДаніяУ другій половині березня з російського ринку вийшли чотири найбільші у світі нафтосервісні компанії: Halliburton, Schlumberger, Baker Hughes та Weatherford.