До державного бюджету України надійшло 536,5 млн гривень від приватизації державного майна у 2019 році, повідомила пресслужба Фонду держмайна у четвер, 2 січня. На забезпечення роботи всього фонду у минулому році витратили майже таку ж суму - 481,5 млн гривень.
Оскільки в держбюджеті були закладені надходження на рівні 17,1 млрд гривень, то план з приватизації на 2019 рік був виконаний лише на 3,1%.
Нагадаємо, що в листопаді уряд вирішив провести перерозподіл джерел фінансування загального фонду держбюджету через невиконання плану з приватизації у 2019 році. Згідно з розпорядженням, фінансування держбюджету за кодом "Запозичення" було збільшене на суму 16,4 млрд гривень у зв'язку зі зменшенням обсягу джерел фінансування держбюджету за кодом "Надходження від приватизації державного майна".
Раніше повідомлялося, що до кінця 2019 року уряд підготував для приватизації 500 об'єктів.
Згідно з п'ятирічною програмою Кабміну, уряд Олексія Гончарука планує приватизувати кілька сотень державних підприємств і ліквідувати кілька тисяч, які вважає неефективними. Проект держбюджету-2020 передбачає 6 млрд грн доходів від "великої" приватизації і стільки ж від "малої".
Верховна Рада ухвалила закон про приватизацію 18 січня 2018 року. Документ передбачає розподіл об'єктів на дві групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.
До об'єктів великої приватизації відносяться єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких згідно фінансової звітності за останній рік перевищує 250 млн гривень. Інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.
Детальніше про приватизацію та оренду держмайна читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Максим Нефьодов: "Велика приватизація - це велика проблема" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".