UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наступного тижня Україна порушить питання санкцій FATF проти Росії за фінансування тероризму

Підготовлено опис терористичних ризиків, які РФ становить для міжнародної фінансової системи.

Під час Пленарного засідання Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF), яке проходитиме з 20 по 24 лютого у м. Париж (Франція), Україна порушить питання санкціонування Російської Федерації за фінансування тероризму. Про це повідомляє Державна служба фінансового моніторингу України, яка братиме участь в засіданні по квоті Комітету Ради Європи MONEYVAL (Комітет експертів РЄ з оцінки заходів протидії легалізації злочинних доходів і заходів з фінансуванням тероризм, - ред.).

Серед заходів впливу, на яких наполягатиме Україна, - перегляд прав членства РФ у FATF та виключення країни, що визнана спонсором тероризму, з членів цієї організації.

Читайте також: FATF усунула Росію від впливу на прийняття рішень та розглядає віднесення РФ в "чорний список" країн-терористів

"Для України є важливим обговорення питань санкціонування РФ, базуючись на порушеннях РФ своїх зобов’язань по лінії FATF, спричинених неспровокованою, кровопролитною, загарбницькою війною проти України", - зазначають в Держфінмоніторингу.

З цього приводу, голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський у лютому особисто звернувся до президента FATF Раджи Кумара, із вагомими аргументами, чому права членства РФ підлягають перегляду, а сама РФ повинна бути виключена з FATF.

Також у співпраці з партнерами з державного та приватного сектору Держфінмоніторингом підготовлено нове відеозвернення до FATF з описом терористичних ризиків, які РФ становить для міжнародної фінансової системи.

Читайте також: Нацбанк закликає внести Росію до чорного списку FATF

Цей новий матеріал, разом з:

- попереднім відеозверненням до FATF (підготовленим до жовтневого засідання FATF);

- публічним закликом Голови Держфінмоніторингу до членів, спостерігачів та асоційованих членів FATF з метою внесення Російської Федерації до "чорного списку" та позбавлення її членства у цій організації ;

- розробленою Держфінмоніторингом Схемою ризиків, які несе РФ Глобальній фінансовій безпеці та Світовому порядку,

- зверненнями голови Держфінмоніторингу Ігоря Черкаського через агентство Bloomberg, The Washington Post та ін.,

є елементом публічної частини комунікації з FATF для привернення широкої уваги до актуальності порушених питань. 

"Напередодні засідань FATF, ми апелюємо до керівництва та країн-членів FATF до консолідації зусиль та прийняття консенсусних рішень, які б чітко продемонстрували, що російський терористичний режим не здатен змінити усталений світовий порядок та фінансування тероризму буде зупинене", - наголосили в Держфінмоніторингу.

Нагадаємо, основним завданням групи FATF є впровадження на міжнародному рівні заходів і стандартів з боротьби щодо відмивання грошей та фінансування тероризму.

На сьогодні в чорному списку FATF перебувають, зокрема, такі держави як КНДР та Іран. Указані держави є союзниками Росії у війні в Україні, постачаючи країні-агресорці боєприпаси та зброю.

Україна наполягає, що внесення РФ до "чорного списку" FATF сприятиме безпеці світу та глобальної фінансової системи. Російське керівництво, зокрема, продовжує погрожувати світу ядерною війною. Така діяльність є тероризмом - і повинна розглядатися відповідно

На сьогодні Європейський союз визнав Росію державою - спонсором тероризму.

Читайте також: Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму: текст резолюції

Конгрес США планує визнати РФ державою-агресором.

Раніше Група Єрмака-Макфола пояснила, що означає визнання Росії державою-спонсором тероризму.

"Аби справді покарати агресора, крім жорстких санкцій необхідно включити його до «чорного списку» ФАТФ".  Тоді репутація РФ стане токсичною навіть для країн, котрі досі допомагають їй уникати відповідальності та санкцій. Читайте про це на ZN.UA в матеріалі експерта  Інституту соціально-економічної трансформації В’ячеслава Черкашина.