Нацбанк закликає внести Росію до чорного списку FATF

Поділитися
Нацбанк закликає внести Росію до чорного списку FATF НБУ просить фиключити РФ із FATF © depositphotos/Aeftergengel
Внесення до списку ускладнить торгівлю з Росією та допоможе позбавити російську військову машину фінансування.

Національний банк України звернувся до Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) із закликом виключити Росію з числа країн-членів та внести до чорного списку Групи. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

У листі голови НБУ Андрія Пишного йдеться про те, що 18-21 жовтня проходитиме засідання групи, у зв’язку з чим регулятор просить розглянути питання щодо виключення РФ з числа країн-членів FATF, звернення до регіональних органів за типом FATF з вимогою припинити членство РФ та позбавити її статусу спостерігача в цих органах, а також включити РФ до "чорного списку FATF".

Чорний список FATF – це перелік юрисдикцій із високим рівнем ризику. Внесення до списку ускладнить торгівлю з Росією та допоможе позбавити російську військову машину фінансування. Такий крок також не дозволить оминути міжнародні санкції через існуючі лазівки.

«Дії РФ прямо свідчать про порушення заборон фінансування тероризму та режиму нерозповсюдження зброї масового ураження. Фінансування військово-промислового комплексу Росії забезпечується не лише за рахунок бюджетних коштів, а й завдяки банківським установам, зокрема найбільшим російським банкам, більшість з яких перебувають у державній власності», - йдеться у тексті звернення.

За словами представників НБУ, фінансова система РФ знаходиться під впливом корупції, організованої злочинності, використання злочинних схем з метою відмивання злочинних доходів, зокрема із залученням банків інших держав, вказує Нацбанк. Попри санкції країна продовжує співпрацювати з юрисдикціями, включеними до "чорного списку FATF" та терористичними організаціями.

FATF вже визнала, що дії уряду РФ суперечать основним принципам FATF і є грубим порушенням зобов’язань. Однак, Росія досі зберігає свій вплив на діяльність групи шляхом реалізації права на участь у засіданнях, отримання доступу до всіх документів та впливу на FATF у ході прийняття рішень.

"Членство держави-терориста у FATF ставить під сумнів репутацію цієї організації, створеної на основі принципів міжнародного співробітництва та взаємної довіри. Неможливо вести діалог, заснований на довірі та взаємній повазі до міжнародного права та Стандартів FATF, з державою-терористом", – зазначають в НБУ.

Нагадаємо, раніше Група Єрмака-Макфола пояснила, що означатиме визнання Росії державою-спонсором тероризму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі