Група Єрмака-Макфола пояснила, що означатиме визнання Росії державою-спонсором тероризму

Поділитися
Група Єрмака-Макфола пояснила, що означатиме визнання Росії державою-спонсором тероризму © Фото з відкритих джерел
Злочини Росії в Україні більші, ніж "спонсорування тероризму".

Робоча група Єрмака-Макфола, яка розробляє пропозиції щодо санкцій проти Росії, склала п’ятий документ на тему визнання РФ державою-спонсором тероризму. В ньому, опираючись на законодавство США, пояснюється суть статусу "країна - спонсор тероризму" (State Sponsor of Terrorism, SST). Про це йдеться у повідомленні на сайт Офісу президента.

Зазначається, що на практиці злочини Росії в Україні фактично більші, ніж "спонсорування тероризму", оскільки головним виконавцем цих терористичних актів є ключова інституція російської держави - російські збройні сили.

Експерти групи вважають, що держсекретар США та уряд Канади мають визнати РФ державою - спонсором тероризму. А таке визнання посилить тиск з метою включення Росії до чорного списку Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Визнання також обмежить допомогу від США та від організацій, членом яких є США; буде заборонено весь експорт і продаж зброї; ще більше посилиться контроль над експортом, реекспортом і передачею товарів подвійного використання; будуть запроваджені додаткові фінансові обмеження.

"Присвоєння такого статусу Росії полегшило б і дало змогу США накласти вторинні санкції на третіх осіб, які здійснюють операції з російською державою та суб’єктами приватного сектору. Надавши РФ статус держави - спонсора тероризму, Сполучені Штати та їхні союзники можуть накласти фінансові й торговельні санкції на будь-яку державу, яка продовжить співпрацювати з Росією", - стверджують експерти.

Зазначається, що при присвоєнні статусу держави - спонсора тероризму можна додати виняток, що дало б змогу підтримувати зв’язок з російськими дипломатами при просуванні американських національних інтересів.

Напередодні президент США Джо Байден заявив, що Штати не будуть включати Росію до списку держав-спонсорів тероризму через ймовірність настання негативних наслідків для світу та України зокрема. Незважаючи на це, офіційний Київ буде і надалі тиснути на міжнародних партнерів з вимогою визнати зазначений статус за РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі