Кабінет міністрів України змінив діючий порядок придбання акцій банків в обмін на облігації внутрішньої державної позики.
Згідно з постановою №960, яку було прийнято у четвер, 16 грудня, для націоналізації банку уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб не обов'язково розмивати капітал попередніх приватних акціонерів до однієї гривні.
Як пише "Економічна правда", дане рішення Кабміну свідчить про початок підготовки націоналізації "Приватбанку".
Крім того, один з нинішніх акціонерів "Приватбанку" зможе зберегти істотну участь у банку – частку акцій вище 10%.
Раніше повідомлялося, що бізнесмен Ігор Коломойський та інші акціонери "Приватбанку" погодилися з необхідністю його націоналізації. Однак, як повідомили "Економічна правда" з посиланням на власні джерела, проти націоналізації висловився прем'єр-міністр Володимир Гройсман, без згоди якого початок процедури неможливо.
Зі слів співрозмовників видання, на позицію Гройсмана міг вплинути інший акціонер - Геннадій Боголюбов, який до цього вважався неактивній стороною переговорів.
Експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков раніше заявив DT.UA , що націоналізація "Привату", щоб не викликати обвал національної банківської системи, потребує коштів у сумі, порівняної з сумою зобов'язань банку, тобто близько 230 млрд грн.
Детальніше про сценарії та проблеми можливої націоналізації "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої ""Приват" - держава: за хід до мату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".