UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти ZN.UA назвали одну-єдину причину обвалу цін на електроенергію на оптовому ринку

Включення всіх енергоблоків АЕС спричинило обвал цін.  

Експерти почали робити припущення, з якої причини в Україні обвалилися ціни на оптовому ринку електроенергії. На думку аналітиків ZN.UA, єдина причина – у такий спосіб ринок відреагував на включення 15 енергоблоків АЕС.

Для порівняння, станом на 26 січня – виробництво електроенергії АЕС було на рівні 10 325 МВт, вже 03 лютого - на рівні 13 230 МВт. Тобто збільшення становить 2900 МВт.

Як результат, ціна купівлі-продажу електричної енергії на ринку “на добу наперед” (РДН)  на 26 становила 2792,8 грн/МВт-год. А через кілька днів (03 лютого) ціна впала до 2145,6 грн/МВт-год.

Коментар ZN.UA:

Між 26 січня (середа) і 03 лютого (четвер) ні робота трейдерів, ні імпорт не змінилося. Змінилася лише величина генераціі блоками АЕС. 

Читайте також: Знакове рішення: Єврокомісія зарахувала атомну енергетику та газ до «екологічно стійких»

Раніше повідомлялось, що імпорт електроенергії з Білорусі за існуючих умов в Україні, коли працюють всіх 15 енергоблоків атомної генерації, став причиною розбалансування енергосистеми. Крім того, активізувались спекулянти. Як результат, обвалились ціни на оптовому ринку електроенергії.

Нагадаємо, що в Україні уперше підключили до мережі усі 15 енергоблоків атомних електростанцій. Вранці 30 січня у роботу ввели енергоблок №4 Рівненської АЕС.

Зазначалось, що робота АЕС «на повну» пов’язана з дефіцитом вугілля. Станом на грудень 2021 року запасів вугілля на станціях залишалося у середньому на два-три тижні, близько 20–25 енергоблоків простоювали через брак палива.

«Через це узимку АЕС працюватимуть на повну. Кілька тижнів у лютому працюватимуть одразу всі атомні блоки, чого не було просто ніколи. Але кризи не оминути, якщо навіть один чи два блоки зупиняться. Оскільки один непрацюючий блок збільшить витрати вугілля на 10 тисяч тонн на добу», - писав кореспондент ZN.UA Ігор Маскалевич. Докладніше про те, із чим Україні підійшла до опалювального сезону, читайте у його статті «Зима гарних новин...».