UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Дзеркало тижня - 2020»: головні економічні тексти року

Яким був рік очима авторів редакції.

Підводячи підсумки 2020 року, ми зібрали для наших читачів кращі економічні матеріалу ZN.UA за минулий рік. Вони як і раніше актуальні та цікаві. Оскільки, на жаль, 2020-й рік залишає після себе багато невирішених питань. Якою має бути митниця в Україні? Чи може країна відмовитися від вугільних шахт? Як складаються відносини України з міжнародними партнерами? Як пандемія коронавирусу позначається на економіці? Сподіваємося, 2021 рік буде кращим.

1. Barbercheck. Чесний Митар

ZN.UA опублікувало в двох частинах інтерв'ю зі вже колишнім главою митної служби Максимом Нефьодовим. Ми задали важливі питання і сподівалися на компетентні відповіді. На жаль, компетенцій нам не вистачило. На щастя в системі ще залишилися люди, які розуміють для чого країні потрібна митниця і як вона повинна працювати насправді. Їх зауваження до того що говорив, і про що недоговорював Нефедов, змушують здригнутися. Чи може країна, митні збори якої скорочуються від кварталу до кварталу при зростанні імпорту і споживання, дозволити собі таку розкіш як некомпетентне керівництво митниці?

2. Ціна відмови від вугілля. Костянтин Криницький

Поки розвинені країни відмовляються від видобутку і використання вугілля для економічної перспективи, енергетичної стійкості і збереження екології, Україна тільки робить перші кроки в цьому напрямку. Щоб підготувати українські шахтарські міста до майбутнього без вугілля необхідні активні дії на національному рівні.

3. Зеленський Шредінгера. Юлія Самаєва

Зазначалося, що місія МВФ не поспішала в Україну, тому що Банкова її не очікувала. В ОП не хотіли (та й не хочуть) ніяких судових реформ і розглядів в історіях з САП, НАБУ, ОАСК і ВККС. Президент і його офіс був зайнятий передвиборчим туром по регіонах і ребрендингом партії «Слуга народу», незважаючи на дірки в українському бюджеті.

4. Замінована земля. В'ячеслав Ільченко

У парламенті навколо "земельного" закону не вщухали пристрасті. Приймалися поправки на кшталт заміни "песиків" на "собачок". DT.UA розповідає про реальні міни, що закладені в документі.

5. Орендна кабала. Роман Головін

Незважаючи на те, що дія чинних договорів оренди паїв ще не закінчилася, орендарі просять власників про укладення нових угод. Пояснюємо, чому не варто погоджуватися на ці пропозиції.

6. ФБР vs Коломойський і Боголюбов. Юлія Самаєва 

Що є у ФБР на Коломойського, наскільки серйозні їхні звинувачення, чи може Україна допомогти слідству, а головне, чи захоче допомагати?

7. Пандемія нерівності і глобальних викликів. Олександр Петрик

Пояснюємо, чому в світі, де антивірусний захист стає таким же суспільним благом, як чисте повітря або військова оборона держави, роль міжнародної кооперації стає надважливою.

8. Карпатська різанина бензопилою. Юлія Самаєва

Два роки минуло з моменту резонансного дослідження щодо незаконної вирубки лісів в Україні - вирішувати проблему тут так і не почали, "санітарні" рубки тривають, українська деревина залишається важливою сировиною для європейських виробників. Навздогін ми ще й плануємо скасувати мораторій на експорт лісу кругляка, на вимогу наших партнерів з ЄС. Що перетворить Карпати в пустелю, не інакше.

9. Військовий бюджет. Володимир Панченко, Наталя Резнікова

Оборонний бюджет важливий як сам по собі - для реалізації безпекових функцій, так і для створення бази розвитку виробництва високотехнологічної продукції і відповідно зростання ВВП. Але створюється враження, що державні чиновники взагалі не володіють економічним інструментарієм розвитку ОПК.

10. У пошуках "цілющих" позик. Тетяна Богдан

Заходи з підтримки економіки, а також кризове скорочення бюджетних доходів в усьому світі привели до нарощування державних боргів і бюджетних дефіцитів. Україна, на жаль, не виняток. Детальніше про кризові борги читайте в тексті.