У Росії з метою популяризації образу колишнього радянського лідера користувачів Instagram закликають сфотографуватися на тлі пам'ятника Леніну, пише британська газета The Guardian.
Комуністична молодіжна організація запустила конкурс, щоб заохотити молодих людей ділитися своїми фотографіями на фоні пам'яток, використовуючи при цьому хештег #Ленінживий. Організатори конкурсу переконані, що цей проект є "дешевим і ефективним способом популяризації іміджу лідера пролетаріату в світі серед молоді".
Також комсомольська молодь сподівається показати реальний стан пам'ятників Леніну по всій країні. Переможцям обіцяють призи – планшети зі скачаним на них 45-томним зібранням творів Леніна.
Однак не всі росіяни підтримують таку ідею – відновлення культу цієї людини. Так, Микита Петров, заступник голови правозахисної групи "Меморіал", вважає, що ця кампанія спрямована на "зведення в культ тирана", він назвав її спробою відновити культ Леніна. За його щирим переконанням, цьому "жесту відчаю" навряд чи вдасться досягти своїх цілей.
У Росії налічується близько шести тисяч пам'ятників Леніну.
В Україні масовий "ленінопад" почався по всій країні після знесення пам'ятника Леніну в Києві 8 грудня 2013 року. За 2014 рік в Україні демонтували 504 пам'ятника творцеві тоталітарної системи СРСР. На момент розпаду Радянського Союзу в Україні було понад 5500 пам'ятників Леніну, а за станом на кінець попереднього року залишилося більше 1700. Активісти продовжують зносити пам'ятники Леніну і по нинішній день.
Разом із тим 15 травня Порошенко підписав закони про декомунізацію, які забороняють використовувати символіку комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, за підсумками якого комунальні служби почали демонтувати пам'ятники вождю в різних містах України.
Останній випадок пошкодження пам'ятника Леніну стався у ніч на 25 червня в Харкові. Невідомі розпилили пам'ятник Леніну надвоє.