У іспанській Гранаді в четвер, 5 жовтня, мала відбутися зустріч прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна та президента Азербайджану Ільхама Алієва за участі голови Європейської Ради Шарля Мішеля, канцлера Німеччини Олафа Шольца та лідера Франції Еммануеля Макрона. Однак, захід, запланований на тлі "антитерористичних заходів" Баку в Карабасі, скасували через відмову азербайджанської сторони, пише “Інтерфакс-Азербайджан” з посиланням на дані місцевих ЗМІ, які цитували дипломатичне джерело.
"Причина – деструктивна позиція Франції, а також незгода Парижа та Берліна на участь у зустрічі Туреччини. За подібних умов азербайджанська сторона відмовилася від проведення переговорів", – сказав співрозмовник.
Як зазначається, президент Азербайджану не полетить до Іспанії. Неназваний дипломат наголосив, що останні заяви Вірменії, Франції, ФРН і Шарля Мішеля нібито прояснили, що на цій платформі панує “антиазербайджанська атмосфера”. Позицію Парижа він назвав “майже ворожою” щодо Баку, зважаючи на заяви глави МЗС Франції у Вірменії.
“Заяви та зауваження, що прозвучали в ході вояжу Катрін Колонни до Вірменії, зруйнували останні ілюзії з приводу «важливості» зустрічі в Гранаді”, – сказало джерело.
Співрозмовник додав, що в Баку не бачать сенсу в зустрічах такого формату. Там хочуть вирішувати регіональні проблеми за участі держав регіону.
Водночас, за даними неназваного дипломата, Азербайджан готовий розглянути участь у колишньому тристоронньому форматі ЄС-Азербайджан-Вірменія. Але посадовець додав: “Будь-який формат, у якому представлена Франція, для нашої країни неприйнятний. Азербайджан не братиме участі у зустрічах, на яких представлена Франція”.
Минулого року президент Азербайджану Ільхам Алієв відмовився від зустрічі з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном у Брюсселі через те, що вірменська сторона запропонувала залучити до переговорів президента Франції Еммануеля Макрона.
Карабах поступово переходить під повний контроль Баку. І це впливає на ситуацію у Вірменії та Південнокавказькому регіоні. Як саме? Про це – в статті Володимира Кравченка "Війна за Карабах. Хто прийде замість Росії?".