Зупинка вирубки лісів може запобігти майбутнім пандеміям – Scientific American

Поділитися
Зупинка вирубки лісів може запобігти майбутнім пандеміям – Scientific American З 2016 року щорічно на планеті вирубують 28 мільйонів гектарів лісу © sb.by
Знищення місць існування диких тварин підвищує ймовірність зараження людей вірусами та іншими патогенними мікроорганізмами.

SARS, Ebola і тепер SARS-CoV-2, всі три з цих інфекційних вірусів викликали глобальну паніку з 2002 року, і всі три з них передалися людям від диких тварин, які живуть у густих тропічних лісах, пише Scientific American.

Три чверті хвороботворних мікроорганізмів, що з'явилися, і, які заражають людей, передаються від тварин. Багато з диких тварин мешкають у лісах, які ми вирубаємо і спалюємо, щоб очистити землю під сільськогосподарські культури, що включає вирощування рослин для біопалива, а також для видобутку корисних копалин і будівництва жител.

Чим більше ми вирубуємо ліси, тим більше ми вступаємо в контакт з дикими тваринами, які несуть мікроби, добре пристосовані для того, щоб вбивати нас. І тим більше ми концентруємо цих тварин на невеликих територіях, де вони можуть обмінюватися інфекційними мікробами, що підвищує шанси на появу нових штамів вірусів. Розчищення землі також зменшує біологічну різноманітність, і види що вижили, з більшою ймовірністю переносять хвороби, що можуть передаватися людям. Всі ці фактори призведуть до більшого поширення патогенів від тварин до людей.

Припинення вирубки лісів і знищення дикої природи не тільки скоротить кількість нових стихійних лих, але і зменшить поширення довгого списку інших небезпечних хвороб, які походять з місць проживання диких тварин в тропічних лісах - серед них вірус Зіка, Нипах (викликає енцефаліт або респіраторні захворювання – ред.), малярія, холера та ВІЛ. Дослідження, проведене в 2019 році, показало, що збільшення вирубки лісів на 10 відсотків збільшить кількість випадків захворювання малярією на 3,3%, що дорівнює 7,4 мільйона людей по всьому світу. Тим не менш, незважаючи на роки глобальних протестів, вирубка лісів все ще процвітає. У середньому з 2016 року, щороку вирубуються 28 мільйонів гектарів лісу, і немає ніяких ознак уповільнення цього процесу.

Світове співтовариство може вжити численні кроки, щоб запобігти руйнуванню природи. Споживання меншої кількості м'яса, що, за словами лікарів, у будь-якому випадку поліпшить наше здоров'я, зменшить попит на зернові та пасовища. Споживання меншої кількості оброблених харчових продуктів призведе до зниження попиту на пальмову олію - також основна сировина для виробництва біопалива, - велика частина якого вирощується на землі, очищеної від тропічних дощових лісів. Потреба в нових ділянках землі також зменшиться, якщо країни сповільнять зростання населення, що може статися в країнах що розвиваються, тільки якщо жінки отримають кращу освіту, рівний соціальний статус з чоловіками і легкий доступ до недорогих протизаплідних засобів.

Виробництво більшої кількості продовольства на гектар землі, може збільшити пропозицію на ринку без необхідності очищати більше землі. Також, ефективним буде вирощування культур, які краще протистоять посухам, особливо коли зміна клімату приносить більш тривалі і глибокі посухи. В посушливих регіонах Африки та в інших місцях такі методи агролісоводства, як посадка дерев на полях ферм, можуть підвищити врожайність. Скорочення харчових відходів може також значно знизити тиск для подальшого зростання споживання. Від 30 до 40 відсотків усієї виробленої їжі витрачається марно або викидається.

Впроваджуючи ці рішення, ми також зможемо виявляти нові спалахи на ранніх стадіях. Епідеміологи хочуть "ходити навшпиньки" в дикі місця проживання і тестувати ссавців, які переносять коронавіруси - кажанів, гризунів, борсуків, ціветт, ящерів і мавп - щоб скласти карту руху мікробів.

Працівники сфери охорони здоров'я можуть перевіряти людей поблизу місць проживання диких тварин. Однак, щоб це було ефективним, спостереження повинно бути широко поширене і добре фінансуватися. У вересні 2019 року, всього за кілька місяців до початку пандемії COVID-19, Агентство США з міжнародного розвитку оголосило про припинення фінансування PREDICT, 10-річної програми, яка займалася полюванням на мікроби, що несуть небезпеку для людини. За цей час було виявили понад 1100 унікальних вірусів. USAID повідомляє, що запустить нову програму спостереження. Scientific American закликає USAID надати достатнє фінансування на цей раз, щоб створити більш широку і сильну дослідницьку мережу.

Читайте також: Астронавтка NASA зробила знімок Амазонки з космосу

Між тим, уряди повинні заборонити продаж живих диких тварин на так званих "живих" ринках, де патогенні мікроорганізми неодноразово переходили на людей. Ринки можуть бути важливі в культурному відношенні, але ризик дуже великий. Уряди повинні також боротися з незаконною торгівлею дикими тваринами, через яку інфекції можуть розповсюджуватися де завгодно. Крім того, ми повинні досліджувати ферми, які збирають разом тисячі тварин – що стало джерелом спалаху свинячого грипу в 2009 році, який вбив більше 10 тисяч чоловік в США і у всьому світі.

На на розв'язання проблеми припинення вирубки лісів і запобігання пандемій будуть спрямовані 6 з 17 цілей Організації Об'єднаних Націй в галузі сталого розвитку: забезпечення здорового життя, відсутність голоду, гендерна рівність, відповідальне споживання і виробництво, стійке керування земльними ресурсами і кліматичні дії (незаймані тропічні ліси поглинають вуглекислий газ, у той час як їх спалювання збільшує CO2 в атмосфері).

Пандемія COVID-19 - це катастрофа, але вона може звернути нашу увагу на величезні вигоди, яких людство може досягти, якщо не буде надмірно експлуатувати світ природи. Рішення проблем, викликаних пандеміями, є рішеннями сталого розвитку для всього людства.

Раніше, Африку чекає масове вимирання рослин – дослідження. Кожна третя тропічна рослина в Африці знаходиться під загрозою зникнення, свідчать дані дослідження, проведеного командою під керівництвом доктора Томаса Куврера з Французького інституту сталого розвитку. Рослини знаходяться під загрозою через зростання населення і зміни клімату.

Також, вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі