Зростання випадків COVID-19 у Європі свідчить про проблеми з вакцинацією — The Economist 

Поділитися
Близько чверті всіх випадків і смертей від COVID-19 з початку року було зафіксовано саме в країнах ЄС.

Пандемія коронавірусу поділила країни світу на три типи. Перша група країн має багато випадків COVID-19, але проводить відносно швидку кампанію вакцинації, для прикладу Америка та Велика Британія. Друга група включає Австралію, Японію та Китай, де мало вакцини, але також і мало випадків хвороби. Остання група країн стосується регіонів із великою кількістю нових випадків коронавірусу із занадто в’ялими темпами вакцинації. Континентальна Європа - фактично єдиний великий і багатий регіон у світі, який зіштовхнувся із проблемами з масовою вакцинацією, пише The Economist.

Близько чверті всіх випадків і смертей від COVID-19 з початку року було зафіксовано саме в країнах ЄС, громадяни яких складають лише 6% світового населення. Зростання випадків коронавірусу вперто виявилося стійкою тенденцією. Цього тижня Італія зафіксувала понад 100 тисяч смертей.

Чергова хвиля COVID-19  підштовхнула деякі країни, такі як Ізраїль та Велика Британія, до турбостарту своїх програм вакцинації. Але Європейська комісія не змогла вдало прорахувати ситуацію з вакцинами. Гірше того, у деяких країнах багато доз вакцин лежать невикористаними в холодильниках і морозильних камерах - з вини національних органів влади.

Враховуючи появу нових штамів коронавірусу та їх поширену циркуляцію (зараз вони домінують від Польщі до Португалії), можна припустити, що пандемія поки далека від завершення. Вплив відчуватиметься і за межами лікарняних палат.

По-перше, негативний вплив відчує економіка. На думку аналітиків, з огляду на низький рівень вакцинації, поки зарано думати про посилення бюджетного стимулювання в Європі. У більшості країн ЄС, очевидно, економічні ринки залишатимуться придушеними протягом місяців.

У політичному плані європейським лідерам доводиться балансувати між необхідністю запровадження локдаунів та втомою громадськості. Італія розглядає нові карантинні заходи. Франція дотримується комендантської години, і школи залишаються відкритими, навіть коли вчені попереджають, що нові штами COVID-19 можуть незабаром спричинити черговий різкий спалах хвороби. Німеччина послабила карантинні обмеження в той самий час, коли зростали випадки COVID-19, покладаючи надію на щеплення та тести.

COVID-19 також перевіряє і єдність членів ЄС. Рік тому національні кордони, які нібито були скасовані, знову з’явилися завдяки пандемії. Загальноєвропейська програма відновлення після пандемії, яка фінансується за рахунок спільних запозичень та централізованих закупівель вакцин, повинна була стати символом відновленої єдності. Однак з'явився вакцинний націоналізм. 4 березня Італія під керівництвом Маріо Драгі першою застосувала механізм контролю експорту, погоджений у січні, після того, як фармацевтична компанія AstraZeneca різко відтермінувала поставки вакцини.

Найбільшим викликом та джерелом значної політичної напруги є дефіцит вакцин. Національні уряди критикують комісію за помилку щодо закупівель, тоді як Брюссель звинувачує фармацевтичні компанії. Угорщина почала використовувати російську та китайську вакцини. У багатьох центральноєвропейських сусідів виникає спокуса наслідувати цей приклад, хоча ці препарати ще не отримали зеленого світла від Європейського агентства з лікарських засобів.

ЄС прагне показати, що ситуація найближчим часом покращиться. Європейський комісар, який зараз підтримує зв’язки з постачальниками вакцин, Тьєррі Бретон, повідомив, що свій день він починає із дзвінка о 5 ранку до керівника компанії AstraZeneca. ЄС планує до кінця липня прищепити 70% дорослих європейців. Це все ще означає дефіцит вакцини у Європі найближчими тижнями. Поки ЄС не вирішить проблеми вакцинації, Європа залишатиметься в полоні пандемії, резюмує видання.

Станом на п'ятницю, 12 березня, у світі зафіксовано 118 569 219 випадків зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.

За добу: 563 066 нових випадків, померли 2 629 357 осіб (9 681 за добу), одужали 67 121 304 особи (283 013 за добу).

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі