Після масованої атаки ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, Європейський Союз засудив ХАМАС, висловив Ізраїлю "солідарність" і підтримав його право на самозахист. Але незабаром європейські уряди відступили від своїх обіцянок і перейшли до двозначних заяв.
Європейські лідери можуть не усвідомлювати, як зміна ставлення до Ізраїля може негативно вплинути на підтримку України з боку США. У Вашингтоні, важливі члени коаліції, яка підтримує Київ, очікують взаємну підтримку для Єрусалима з обох боків Атлантики, зазначає Марк Дубовіц, виконавчий директор Фонду захисту демократій.
"Лідери не визнають, що їхня зміна ставлення до Ізраїля може безпосередньо сприяти перемозі Путіна в Україні", — пише Дубовіц.
Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив, що зараз Євросоюз стоїть перед "складним" вибором між підтримкою Ізраїля і повагою до верховенства права. Його коментарі відображають рішення Міжнародного суду ООН, який постановив, що наступ Ізраїля в Рафаху наражає на небезпеку палестинських цивільних осіб. Але ХАМАС використовує цих цивільних як живий щит.
"Риторика європейських лідерів щодо Ізраїля також характеризується випробовуванням і покаранням, зокрема, наполегливі заклики президента Франції Емануеля Макрона до негайного і постійного припинення вогню, що дозволило б ХАМАСу утримати владу в Газі", — вважає Дубовіц.
Набагато більша зрада може чекати на Ізраїль попереду, оскільки дехто закликає західні уряди припинити експорт озброєнь до цієї країни. Тому, на думку Дубовіца, Європа повинна припинити свою небезпечну гру з послаблення Ізраїля.
Раніше газета Financial Times зазначала, що прем'єр-міністр Ізраїля готовий до ескалації на Близькому Сході. У цьому він бачить можливість просувати стратегічні цілі Ізраїля в регіоні й зміцнити свої політичні позиції всередині країни.