Зник "Боїнг", на його борту перебували понад 230 осіб, у т.ч. двоє громадян України

Поділитися
Зник "Боїнг", на його борту перебували понад 230 осіб, у т.ч. двоє громадян України
На борту зниклого авіалайнера Malaysian Airlines були двоє громадян України. Лайнер, що здійснював рейс зі столиці Малайзії Куала-Лумпура в Пекін, пропав з екранів радарів, коли пролітав над територією В'єтнаму близько 2:40.

Авіакомпанія Malaysia Airlines повідомила про втрати зв'язку з літаком Boeing 777-200, на борту якого перебували 227 пасажирів, у тому числі двоє дітей, і 12 членів екіпажу.

На борту зниклого літака перебували громадяни 13 країн, у тому числі громадянин Росії і двоє громадян України, повідомляє британська телерадіокорпорація Бі-Бі-Сі з посиланням на авіаперевізника.

Лайнер, що здійснював рейс зі столиці Малайзії Куала-Лумпура в Пекін, пропав з екранів радарів, коли пролітав над територією В'єтнаму.

Згідно з інформацією на сторінці авіакомпанії в Facebook, зв'язок з літаком було втрачено в 2:40. Авіакомпанія заявляє, що знаходиться в контакті з владою, які почали пошуково-рятувальну операцію.

Лайнер залишив аеропорт столиці Малайзії в 0:41 за місцевим часом (7 березня, в 18:41 за київським часом) і повинен був приземлитися в Пекіні в 6:30 (0:30 за київським часом).

За даними Malaysia Airlines, з 227 пасажирів літака 153 є громадянами Китаю, 38 - Малайзії, 12 - Індонезії, 7 - Австралії , 4 - США, 3 - Франції. Крім того, на борту перебували двоє підданих Нової Зеландії, України та Канади, і по одному - Росії, Тайваню, Італії, Нідерландів та Австрії.

Вранці 8 березня з'явилися повідомлення про те, що лайнер благополучно приземлився на території Китаю, проте ця інформація не підтвердилася. Представники Malaysia Airlines повідомили, що останній контакт з зниклим літаком відбувся, коли він знаходився над Південно-Китайським морем, 120 морських милях від міста Кота-Бару, розташованого на східному узбережжі Малайзії.

За даними телеканалу CCTV, Китай вже відправив кораблі в Південно-Китайське море на пошуки зниклого лайнера.

Malaysia Airlines стверджує, що літаком керував дуже досвідчений пілот - 53-річний громадянин Малайзії Захарі Ахмад Шах, який працює в компанії з 1981 р. За цей час "налітав" 18 тис. 365 годин. Другий пілот - 27-річний малаєць Фарік Абдул-Хамід, він приєднався до команди пілотів Malaysia Airlines в 2007р. і має наліт 2 тис. 763 години.

Boeing 777 - найбільший в світі двомоторний пасажирський літак. Його основні экспулатанты - авіакомпанії Emirates (парк - 110 літаків) і Air France (58 літаків). Вартість лайнера залежить від модифікації і становить від 261,5 до 300,5 млн дол.

За час польотів (з 1995 р.) було втрачено три літаки Boeing 777. У 2008 р. лайнер авіакомпанії British Airways не долетів до злітно-посадкової смуги лондонського аеропорту "Хітроу" через утворення льоду в теплообміннику паливної системи і втрати тяги двигунів. В результаті аварії 47 осіб отримали травми, але жертв вдалося уникнути.

В липні 2011 р. в аеропорту Каїра загорівся Boeing 777 авіакомпанії EgyptAir. Пожежа почалася через замикання електропроводки кисневого обладнання в кабіні екіпажу стоїть літака.

У липні 2013 р. Boeing 777 південнокорейської авіакомпанії Asiana Airlines при посадці в Сан-Франциско зачепив хвостом хвилеріз ЗПС, впав на смугу і загорівся. Цей інцидент став в США першої авіакатастрофою зі смертельним наслідком з 2009р.: жертвами події стали три людини. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі