Американську вакцину від компанії Pfizer вже почали розповсюджувати у Європі та США попри те, що офіційний регулятор досі не зареєстрував її. Про це пише видання The Wall Street Journal.
Це роблять для того, аби вакцинування людей почалося якнайшвидше.
Зокрема, вакцину вже доправили в Мічиган та Бельгію. Згодом її планують відправити у Вісконсін та Німеччину.
Для того, аби експортувати вакцину, авіакомпанії дали запит на транспортування 6,8 тонн сухого льоду - це більше в 5 разів, ніж треба за законом.
"Це необхідно для підтримки на борту низької температури, за якої можна безпечно зберігати вакцину", - пояснюють у виданні.
Раніше повідомлялося, що Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозує, що першу партію успішно випробуваної і зареєстрованої вакцини від коронавірусу COVID-19 Україна зможе отримати в другому кварталі 2021 року.
Відзначимо, президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусної інфекції. Її розробкою займалися більше півроку, зараз вона проходить тестування. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, Україна веде переговори про закупівлю з п'ятьма передовими розробниками вакцини від коронавірусу: Moderna, Sinovac, Johnson & Johnson, Pfizer, AstraZeneca; і китайським виробником вакцин.
Крім того, Україна розраховує на 8 млн доз вакцини в рамках глобальної ініціативи COVAX. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшко, масову вакцинацію в Україні почнуть навесні 2021 року.
Степанов стверджує, що вакцини, отриманої в рамках COVAX, вистачить лише для 20% населення України. При цьому згідно з результатами дослідження Research & Branding Group, 50% українців не погодилися б на безкоштовну вакцинаціювід коронавірусу, але погодився б кожен третій (35%).