Як повідомляє "КоммерсантЪ", невдовзі після інциденту президент Російської Федерації Володимир Путін зателефонував президенту Туреччини Реджепу Таїіпу Ердогану і висловив свої співчуття. Журналісти видання зазначають, що перша реакція Анкари на те, що трапилося, дає підстави вважати, що погіршення відносин як в 2015 році, коли над територією Туреччини був збитий російський Су-24, не буде.
Російська сторона пояснила, що авіація "випадково вразила" будівлю з турецьким військовослужбовцями всередині, наносячи удари по позиціях бойовиків "Ісламського держави".
В Міністерстві оборони Російської Федерації виданню повідомили про проведення екстрених переговорів начальника Генерального Штабу Збройних Сил РФ Валерія Герасимова з турецьким колегою Хулусі Акаром. За підсумками переговорів "сторони домовилися про більш тісну координацію спільних дій, а також обмін інформацією про обстановку на землі".
Пізніше на засіданні Ради безпеки РФ міністр оборони Сергій Шойгу заявив про рішення військового керівництва двох країн удосконалити "механізм узгодження спільних дій по боротьбі з терористами в Сирії". При цьому у відомстві відмовилися повідомити якісь конкретні кроки в цьому напрямку.
Джерела видання в органах військового управління розповіли про те, що координати цілей для нанесення ударів були заздалегідь узгоджені по лінії генштабів обох країн і командування авіаційних угруповань. Екіпажі фронтових бомбардувальників Су-24М і Су-34 і штурмовиків Су-25СМ мали достатній наліт годин, а більшість з них - і досвід виконання бойових завдань в Сирії. Крім того, джерела заявили про те, що підготовка до вильоту в четвер, 9 лютого, нічим не відрізнялася від попередніх.
Літаки вилетіли з авіабази Хмеймім і пройшли в напрямку Ель-Баба. За словами російських військових, вони здійснили скидання бомб "без критичних відхилень". На думку джерел видання, в трагедії могли бути винні самі турецькі військові, які нібито перемістилися в заздалегідь визначений для нанесення авіаудару квадрат.
Експерт Міжнародної організації стратегічних досліджень в Анкарі Керім Хас впевнений у тому, що інцидент в Ель-Бабі підштовхне командування обох країн до більш тісної координації дій у Сирії.
Нагадаємо, раніше відносини між РФ і Туреччиною загострилися після інциденту з російським бомбардувальником Су-24, збитим турецькими ВПС 24 листопада в районі сирійсько-турецького кордону. Анкара стверджувала, що літак РФ порушив повітряний простір Туреччини. У Міноборони РФ заперечували. У відповідь на дії Анкари президент Росії Володимир Путін підписав указ про введення антитурецьких санкцій.
Президент Туреччини Реджеп Таїіп Ердоган попередив про заходи у відповідь щодо Росії. Зокрема зазначалось, що Туреччина може закрити протоки Босфор і Дарданелли, через які відбувається доставка російської зброї та військовослужбовців у Сирію.