Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що може ввести санкції проти Литви та Польщі. Про це повідомляє видання "Белта".
"Ось ми їм зараз покажемо, що таке санкції. Якщо вони ще в Китай і Росію через нас (поляки і литовці) баражували, зараз вони будуть літати або через Балтику або Чорне море торгувати з Росією та інше. А щодо санкційної продукції (на ту продукцію, на яку Росія ввела ембарго) - нехай навіть не мріють. Ми їм покажемо, що таке санкції", - заявив Лукашенко.
Лукашенко також додав, що дав завдання уряду внести пропозицію про переорієнтацію всіх торгових потоків з портів Литви на інші.
"Ось ми і подивимося, як вони будуть жити. 30% литовського бюджету формують наші вантажопотоки через Литву. Що ще треба? "Зажрались". Тому поставимо на місце", - додав Лукашенко.
До цього Лінас Лінкявічюс, голова МЗС Литви, заявив, що Росія може здійснити вторгнення в Білорусь, тому ЄС, за його словами, повинен надіслати Москві відповідний сигнал. За словами міністра, з політичного глухого та морального кута Білорусь можуть вивести тільки нові, прозорі вибори президента.
27 серпня прем’єр-міністра Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Росія повинна негайно відмовитися від планів військового вторгнення в Білорусь.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками. Серед учасників акцій протесту є загиблі та зниклі безвісти.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Про те, що зараз відбувається в Білорусі та навколо білоруської революції читайте в статті Андрія Паливоди "Ні війни, ні миру".