Злочинні угруповання намагаються отримати прибуток від пандемії — FT

Поділитися
Інтерпол та Європол попереджали цього місяця про ймовірну активізацію злочинної діяльності, пов'язаної з вакцинами проти COVID-19.

Вже було повідомлення про те, що компанії-розробники вакцин проти коронавірусу постраждали від хакерських атак. Також очікується зростання крадіжок та шахрайства під час організації міжнародних ланцюгів поставок вакцини від COVID-19, пише Financial Times.

Нелегальні постачальники пропонували вакцини проти коронавірусу на продаж у «прихованих частинах» Інтернету через кілька днів після того, як перші країни почали готуватися до масової вакцинації своїх громадян, оскільки злочинці прагнуть отримати прибуток від глобального попиту на щеплення.

Одну з таких пропозицій у так званому «даркнеті», яку простежила компанія з кібербезпеки Check Point Software, оцінили у 250 доларів, продавець пообіцяв навіть доставку препарату. Доставка з США поштою або провідною кур'єрською компанією коштує 20 доларів.

Цього тижня ще один незаконний постачальник заявив, що вакцини, розроблені китайськими виробниками Sinopharm та Sinovac, продаються по 750 доларів за дві дози, оплачувати товар можна в біткойнах. Продавець використав стокове фото товару, яке не відповідає зовнішньому вигляду реальних китайських вакцин.

Експерти заявили, що багато вакцин, що продаються у даркнеті, були фальшивими і, швидше за все, ніколи б не дійшли до своїх замовників. Подібні пропозиції публікуються багатьма незаконними продавцями протягом кількох місяців. Експерти вважають, що такі форми шахрайства з вакцинами проти коронавірусу будуть лише активізуватися на фоні подальшого зростання попиту на щеплення, адже не всім людям вистачить доз вакцини, яку їм пропонує держава.

Інтерпол та Європол попереджали цього місяця про ймовірну активізацію злочинної діяльності, пов'язаної з вакцинами проти COVID-19, починаючи від онлайн-шахрайства та кіберзлочинності, закінчуючи крадіжкою та продажем підроблених або неякісних препаратів. Фальшиві вакцини є значною загрозою для громадського здоров'я, в кращому випадку такі препарати будуть неефективними, а в гіршому – токсичними.

«Завжди знайдеться ринок для людей, які не обов’язково матимуть доступ до реальних ліків, але хотіли б захистити себе та сім’ю» , - каже експерт з фармацевтичної логістики Емі Шортмен.

Звичайно, що в світі знайдуться люди, які спробують заробити гроші на суспільній паніці.

Ризик, що вакцини будуть викрадені та спрямовані на чорний ринок, привів фармацевтичну промисловість у стан підвищеної готовності, оскільки галузь готується до наймасштабнішої кампанії вакцинації за всю історію.

Фармацевтичні компанії повинні ставитися до вакцин, як до золота. Злочинці не бачать вакцини, вони бачать гроші. Саме тому важливо організувати безпечні ланцюги поставок, запроваджувати регулярні аудити та перевірку, а також мінімізувати людські контакти і зупинки під час розподілу.

Виробники фармацевтичних препаратів вже витрачають багато часу, щоб переконатись у надійності їхньої продукції та в безпеці ланцюгів поставок.

Поставки регулярно оснащуються цифровими пристроями в режимі реального часу, які вимірюють температуру та місцезнаходження, повідомляючи про будь-які відхилення від плану. Технологія забезпечує цілісність ланцюга поставок, хоча вона також може бути вразливою.

Досі не було жодних доказів «фізичних набігів» на поставки вакцин проти COVID-19, але вже зафіксовано численні кібератаки.

З початку пандемії лікарні та заклади охорони здоров’я постраждали від шквалу хакерських атак. Сектор охорони здоров'я не дуже зрілий з точки зору кібербезпеки.

В ході однієї атаки, про яку повідомлялося цього місяця, дослідники американської компанії IBM виявили, що хакери видавали себе за керівника китайського постачальника ультрахолодного холодильного обладнання, намагаючись вкрасти логіни та паролі.

Відсутність загального доступу до вакцин проти коронавірусу в таких країнах, як США та Велика Британія, де органи охорони здоров’я надають пріоритет уразливим групам населення або тим, хто працює у певних галузях, означає, що подібний «чорний ринок вакцин» буде процвітати, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі