Журналісти звинуватили Росію в застосуванні фосфорних бомб у Сирії

Фото
Поділитися
Фосфорні бомби були скинуті з російського вертольота Мі-24 в провінції Ідліб на позиції сирійських повстанців.

У четвер, 12 листопада, ряд сирійських ЗМІ та журналістів повідомили, що Росія застосувала фосфорні бомби на північному заході Сирії, в провінції Ідліб. Наприклад, цілий ряд фотографій та відео з місця подій розмістив у своєму Twitter кореспондент німецького журналу Bild Юліан Ріпці.

На відео - і фотоматеріалах відображені бомбардування, пожежі в населених пунктах і залишки російських боєприпасів, які були знайдені на місці подій.

За інформацією джерел журналіста, бомби із запальними боєприпасами були скинуті з російського вертольота Мі-24 в селах Бенін і Харша в північно-західній провінції Ідліб.

За наявними даними, ситуацію там контролюють загони помірної опозиції, які ведуть війну одночасно з режимом Асада, і з терористами "Ісламської держави".

Застосування фосфорних боєприпасів проти військових цілей, які розташовані всередині або в околицях населених областей, заборонено міжнародними угодами (Протокол III до Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що наносять надмірні пошкодження або мають невибіркову дію, 1980).

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі