16-річна экоактивістка зі Швеції Грета Тунберг визнана людиною 2019 року за версією журналу Time. Серед номінантів були відразу чотири людини, пов'язані з розслідуванням імпічменту президента США Дональда Трампа ( сам глава Білого дому, інформатор, спікер Палати представників США Ненсі Пелосі, а також особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані), глава Китаю Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерна, глава Facebook Марк Цукерберг, американська футболістка Меган Рапіно і протестувальники в Гонконзі.
"Це був рік, коли кліматична криза перейшов з-за куліс в центр уваги, з розсіяного політичного шуму до світового порядку денного. І ніхто не зробив більше, щоб це відбулося, ніж Грета Тунберг. Значущі зміни рідко відбуваються без стимулюючої сили впливових людей. І в 2019 році Тунберг оголила екзистенційну кризу на Землі. З цієї причини вона є Людиною року в 2019 році", - наводить Time слова головного редактора Едвард Фелсенталь на сторінці видання в Instagram.
"Тунберг - не лідер якоїсь політичної партії або адвокатської групи. Вона не перша, хто б'є на сполох з приводу кліматичної кризи, і не найкваліфікованіша, щоб вирішити проблему. Вона не вчений і не політик. У неї немає доступу до традиційних важелів впливу. Вона не мільярдер, не принцеса, не поп-зірка і навіть не доросла. Вона звичайний підліток, якому вистачило сміливості сказати правду і стати іконою покоління. Розповідаючи про абстрактні небезпеки з пронизливим гнівом, Тунберг стала самим переконливим голосом, що розповідає про найбільш важливу проблему, що стоїть перед планетою", - пише про неї видання у своєму редакційному матеріалі.
16-річна Тунберг стала відома на весь світ після того, як стала пропускати школу п'ятницях, починаючи з серпня 2018 року для того, щоб виходити на пікети біля будівлі шведського парламенту, вимагаючи вжити заходів щодо запобігання глобального потепління. Незабаром до її п'ятничним акцій приєдналася молодь по всьому світу, а Грету стали запрошувати виступати в ООН, на Всесвітньому економічному форумі та інших міжнародних заходах вищого рівня.
Тунберг і її рух Fridays for Future були відзначені премією "Посла Совісті" від міжнародної правозахисної організації Amnesty International. Вона також потрапила до списку номінантів на Нобелівську премію миру.
У минулому році людиною року за версією Time стала група журналістів і редакції газети: убитий оглядач The Washington Post Джамаль Хашогги, редактор філіппінського новинного сайту Марія Ресса, засуджені владою М'янми журналісти агентства Reuters Ва Лон і Чжо Сої Оо і редакція американської газета The Capital Gazette. Журнал присудив всім звання, назвавши серію "Захисники і війна проти правди".