Так, за даними правозахисників, за останній місяць вони 45 разів атакували ці області, внаслідок чого загинули 106 мирних жителів, у тому числі 29 дітей і вісім жінок.
Домовленість про створення зон деескалації була досягнута 5 травня на переговорах в Астані. Гарантами цієї угоди виступають Росія, Туреччина та Іран.
У доповіді Сирійської мережі з прав людини також наголошується, що кількість збройних зіткнень сил опозиції з урядовими військами з минулого року різко скоротилась. Також зафіксовано рекордно низький показник вбитих і поранених.
Нагадаємо, 7 квітня з військових кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії в провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.
Світові лідери підтримали дії США, їх засудили тільки Росія, Іран і Північна Корея.
Перед цим Франція ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в Сирії, але проект резолюції був в черговий раз заблокований Росією.
Читайте про політичні наслідки американської акції в Сирії у статті Олексія Коваля "Трамп пориває з доктриною невтручання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".