Одним з перших Дональда Трампа підтримав прем'єр Ізраїлю, який висловився критично по відношенню до Асада і використання хімічної зброї. В підтримку Трампа виступив і головний союзник США в Європі – Велика Британія, яка розцінила такі дії логічною відповіддю на використання хімічної зброї.
Зі схожою позицією виступили лідери Франції, Італії і Німеччини. Проте міністр закордонних справ Італії також зазначив про необхідність діалогу з Росією і представниками режиму, назвавши удари лише заходом проти подальшого використання хімічної зброї Асадом.
Долучилися до підтримки Трампа Польша, Австралія, Японія і Туреччина. Турецькі представники висловилися самим різким чином, запропонувавши усунути Асада від влади і ввести безпольотну зону над Сирією.
Крім того, висловилися і лідери міжнародних організацій. Єврокомісар Жан-Клод Юнкер підтримав рішення Трампа, незважаючи на конфлікти між ними. Глава Європейської Ради Дональд Туск назвав авіаудар по сирійській авіабазі відповіддю Заходу на "варварське" використання хімічної зброї, а генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що сирійський режим несе повну відповідальність за такий розвиток подій.
Виступила з підтримкою американської позиції і Україна. МЗС в офіційній заяві висловив необхідність підтримати США для запобігання злочинів Асада в майбутньому.
Супротивниками дій США очікувано виявилися Росія, Іран і сама Сирія. Президент Сирії Башар Асад пообіцяв продовжити "війну з тероризмом", незважаючи на обстріли. Президент Росії Володимир Путін назвав обстріл авіабаз "агресією проти суверенної держави" і призупинив дію Меморандуму з США про безпеку польотів над Сирією. Крім того, в Росії провели збори ради безпеки. Іран зауважив, що засуджує використання хімічної зброї, але не погодився з цим як приводом обстрілу Сирії.
Самим небагатослівним виявився Китай, який закликав сторони до "політичного розв'язання конфлікту", так і не визначивши, що це означає.
Раніше повідомлялося, що військові США запустили 59 ракет по військовій базі урядових військ в Сирії, в районі провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.
Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті близько 100 осіб. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якого раніше публічно відмовилася.