Здатність Франції боротися з терорзмом під сумнівом після теракту в церкві - FT

Поділитися
Здатність Франції боротися з терорзмом під сумнівом після теракту в церкві - FT Франції не вдається боротися з тероризмом через відсутність координації між відомствами. © fr.academic.ru
Підходи, які Париж застосовував до цього часу, не працюють, оскільки останній напад був скоєний терористами, про яких знали правоохоронці.

Останній теракт у Франції був скоєний зловмисником, який навіть носив спеціальний браслет стеження, який на нього одягнули за рішенням суду.

Цей факт вже спровокував нову хвилю критики безрезультатних методів боротьби з тероризмом в країни, а заодно і сумніви, що уряд соціалістів здатен впоратися із загрозою.

Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що Аделю Керміше, який був одним із двох терористів, які скоїли напад на церкву у Нормандії і перерізали горло 85-річному священику, навіть не потрібно пояснювати мотиви своїх дій. На момент теракту він 19-річний зловмисник був під домашнім арештом і чекав суду через обвинувачення у тероризмі. Однак він міг вільно пересуватися в певному радіусі. Церква, куди він вдерся з ножем і взяв заручників, входила в нього.

"Уряду доведеться відповісти на питання: як особи під стеженням включно з тими, хто під судовим котролем через спроби відправитися на війну в Сирії, мали змогу вільно скоїти напад?" - прокоментував колишній президент Франції Ніколя Саркозі.

У Нормандії відповідь на це питання лежить частково на поверхні. Вся справа у відсутності координації дій між службами розвідки і системою юстиції. Керміше, якого застрелили у вівторок, був під судовим наглядом за дві спроби поїхати у Сирію навесні 2015 року. За це він провів рік у в'язниці.

Експерт Фонду стратегічних досліджень Франсуа Хайсбург пояснив, що після того, як його звільнили з під варти до суду він більше не був під наглядом розвідувальних відомств. По всій території Франції є десятки тих, хто під судовим наглядом чекають розгляду своєї справи через обвинувачення в тероризмі чи вироків. У поліції немає таких же навичок, як і в розвідників, щоб відстежити такиж небезпечних людей.

Нагадаємо, що 27 липня двоє озброєних ножами чоловіків зайшли в католицьку церкву в місті Сент-Ентьєнн-Дю-Рувре під час ранкової молитви. В храмі на той момент було двоє вірян, дві монахині і священник. Зловмисникиперерізали горло 84-річному отцю Жаку Хамелю, а ще одного вірянина сильно поранили. В поліції кажуть, що його життя "висить на волосині".

Поліція, яка прибула до церкви, застрелила нападників. Ще одну особу арештували через підозру про причетність до організації атаки. Тим часом, ЗМІ повідомили про те, що терористи "Ісламської держави" взяли на себе відповідальність за напад на католицьку церкву в Франції.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі