Зброя з КНДР дозволить Путіну затягнути війну в Україні — Bloomberg

Поділитися
Зброя з КНДР дозволить Путіну затягнути війну в Україні — Bloomberg © piter.tv
Експерти припускають, що російський лідер хоче таким чином поповнити власні запаси, поки накопичить снаряди власного виробництва.

Північнокорейська зброя може дозволити Росії продовжити тиск на Україну, але, ймовірно, вона недостатньо розвинена, щоб змінити хід війни Кремля, пише Bloomberg.

Лідер КНДР Кім Чен Ин цього тижня має відвідати Росію для переговорів із президентом Владіміром Путіним. В США заявили, що зустріч буде зосереджена на постачанні боєприпасів до Москви.

«Хоча Пхеньян і Москва заперечують звинувачення США в постачанні зброї, Північна Корея володіє одними з найбільших запасів артилерії та некерованих ракет, які можуть бути використані для зброї радянських часів, яку Росія застосовує для невибіркових нападів на Україну», - пише видання.

Зокрема професор питань національної безпеки у Військово-морському коледжі США. Теренс Реріг зазначив виданню, що поставки боєприпасів з Північної Кореї навряд чи матимуть вирішальне значення в короткостроковій перспективі, але полегшать Росії продовження війни на виснаження.

«Значною частиною стратегії Путіна є оцінка того, що Росія може пережити і Україну, і підтримку Заходу, яка є важливою для виживання України. Більше боєприпасів дозволяє Путіну продовжувати цю стратегію», – сказав він.

Домагання військової допомоги від Північної Кореї означало б зміну в політиці для двох держав, адже Радянський Союз найбільше підтримував Пхеньян після того, як він був утворений 75 років тому, і постачав йому зброю, яка була необхідною для його вторгнення в Південну Корею на початку Корейської війни 1950-1953 років.

Боєприпаси з Північної Кореї можуть допомогти Росії виграти час, давши її вітчизняній промисловості шанс наздогнати попит.

«Додавання Північної Кореї до списку постачальників зброї у війні допомогло б заповнити прогалини в боєприпасах та інших системах зброї, які власним російським виробникам зброї важко заповнити», — зазначив старший науковий співробітник Центру Джеймса Мартіна Девід Шмерлер.

Він додав, що звернення до Північної Кореї за військовою допомогою «може свідчити про боротьбу за збереження виробництва вдома».

Видання зазначає, що у списку бажань Путіна, ймовірно, будуть артилерійські снаряди калібру 122 мм і 152 мм, а також ракети калібру 122 мм.

Північна Корея також є однією з небагатьох країн із великими запасами танків радянської епохи, які Москва розмістила в Україні, таких як Т-54 і Т-62, і вона може постачати запчастини до них.

Натомість, як писала The New York Times, Кім Чен Чен Ин може шукати в Росії технологію, яка допоможе йому побудувати атомний підводний човен і розгорнути супутники-шпигуни.

Північна Корея, можливо, також намагається отримати конфіденційні дані про зброю, вдавшись до хакерських атак щодо Росії. Згідно зі звітом підрозділу Microsoft Threat Intelligence, хакерські групи, такі як Ruby Sleet (CERIUM), зламали аерокосмічний науково-дослідний інститут у Росії в березні. В окремому звіті минулого місяця Sentinel Labs говориться, що північнокорейські хакери намагалися отримати інформацію від провідного російського виробника ракет і військових космічних кораблів.

За словами Наоко Аокі, асоційованого політолога Rand Corp. у Вашингтоні, хоча обидві країни виступають проти нинішнього міжнародного порядку, їхні безпосередні проблеми безпеки є цілком різними.

«Для Росії зараз найбільше уваги приділяє війна в Україні. Північна Корея зосереджена на тому, що вона вважає необхідністю стримувати дії Сполучених Штатів щодо зміни режиму, водночас зберігаючи більш амбітну мету об’єднання Корейського півострова на власних умовах», - зазначила вона.

Зазначимо, що у Кремлі підтвердили візит лідера КНДР Кім Чен Ина «найближчими днями». Відомо, що у понеділок, 11 вересня, Путін вирушив до Владівостока. Туди ж прямує бронепоїзд Кім Чен Ина.  За даними ЗМІ, зустріч у Владивостоку має відбутися 13 вересня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі