Сенат затвердив консерваторку суддею Верховного суду США. За звичайних умов, демократи в США почувались би досить впевнено зараз. Їхній кандидат у президенти має стабільну лідерську позицію за тиждень до дня виборів, і, схоже, вони знову мають шанси отримати першість в Сенаті. Можливо, незабаром у руках Демократичної партії США буде весь американський уряд, майже увесь, крім однієї, занадто важливої гілки, пише Bloomberg.
Емі Коні Барретт призначили суддею Верховного суду США, зробивши її ще одним «консервативним голосом» у суді.
Це означає, що республіканці отримали перевагу у Верховному суді США. Саме такий склад суду отримає здатність скасувати не лише те, що може зробити Джо Байден на посаді президента, але й те, що зробив колишній американський президент Барак Обама, зокрема Закон про доступну медичну допомогу.
Будь-яке святкування демократами потенційної перемоги Байдена на виборах (за умови, що суд не «перепризначить» президента Дональда Трампа) має незабаром поступитися місцем плануванню того, як боротися з явно республіканським та консервативним Верховним судом.
Республіканці, безсумнівно, вдалися до «хитрощів». Свого часу вони не дозволили Обамі призначити нового суддю до Верховного суду в рік виборів, однак, лише за вісім днів до виборів президента США 2020 року республіканці підтримали призначення консерваторки Емі Коні Барретт, і це при тому, що вже багато американців проголосували на виборах.
Радикальний республіканський «хардбол» повинен насторожувати Демократичну партію США, і демократи мають вирішити, чи продовжувати дотримуватись норм, чи також стати радикальними.
Байден обіцяв, що буде приймати важливі рішення щодо судових реформ лише за двопартійної згоди, але незабаром він може виявити, що втілення таких задумів ризикує стати складним завданням.
Розширення суду є одним із варіантів, який стає все більш популярним, і це, безумовно, буде найпростішим способом нейтралізації занадто явного консервативного впливу в суді, резюмує видання.
Перед фінальним раундом дебатів між Трампом і Байденом опитування Gallup показало, що 56% американців вважають, що Трамп не заслуговує другого терміну. Історично в США всі кандидати з рейтингом схвалення 50% і вище виграли переобрання, а президенти з рейтингом схвалення значно нижче за 50% програвали.
Трамп, який намагається затриматися в Білому домі ще на одну каденцію, продовжує відставати в опитуваннях від Байдена. Аналітики журналу The Economist вважають, що шанси Байдена на перемогу набагато вищі, ніж у чинного глави держави.
Варто зазначити, що Байден має кращі рейтинги перед виборами, ніж будь-який претендент на пост президента США з 1936 року.
Детальніше про те, як Трамп може оскаржити результати президентських виборів у Сполучених Штатах, читайте у статті Геннадія Друзенка "Виборчі рифи американської демократії".