Бангладеш, третя за чисельністю населення мусульманська держава, може стати ще одним плацдармом радикального ісламізму в Азії.
Незабаром після резонансного вироку двом лідерам ісламістів (один із яких був засуджений на смертну кару), суд країни оголосив головну ісламістську опозиційну партію в країні - Ісламський Джамаат ("Джамаат-і-Ісламі") - поза законом.
"Вона оголошена незаконною", - заявив суддя Моаззем Хоссайн, зазначивши, що програма партії суперечить конституції.
Це рішення може призвести до нових заворушень у Бангладеш, де раніше прихильники партії протестували проти засудження своїх керівників.
У середині липня генсек "Джамаат-і-Ісламі" Алі Ахсан Мохаммад Муджахід був визнаний винним за сімома пунктами звинувачення, включаючи геноцид, вбивство, замовляння, викрадення і тортури під час дев'ятимісячної війни за незалежність Бангладеш 1971 року, яка забрала життя понад 3 мільйонів осіб і завершилася розколом Пакистану і створенням "країни бенгальців".
Під час війни Алі Ахсан Мохаммад Муджахід керував каральними загонами ісламістів, які сприяли пакистанській армії, що намагалася придушити рух за відділення Східного Пакистану.
Суд засудив його до смертної кари через повішення.
В той час, як одна частина бангладешського суспільства зустріла обвинувальні вироки лідерам ісламістів радістю, інша розцінила їх як спробу політичної розправи над опонентами, зроблену урядом прем'єра Шейх Хасіни.
Ісламісти закликали прихильників відновити загальнонаціональні акції протесту, за ці кілька тижнів загальне число жертв зіткнень з поліцією вже перевищило 150 осіб. !zn
Читайте також:
Індію накриває нова хвиля сикхського сепаратизму
В Єгипет повертаються часи Хосні Мубарака
Пошуки на обваленій фабриці у Бангладеш завершено: 1127 осіб загинули, 2438 врятовані
Екс-президент Пакистану Мушарраф втік із зали суду після видачі ордера на його арешт