Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує анексію нею чотирьох українських регіонів після так званих «референдумів про приєднання»
Україна та жодна з західних країн не визнали ані легітимності їх проведення, ні результатів.
У резолюції йшлося про засудження «організації Росією незаконних так званих референдумів у регіонах, які знаходяться в межах міжнародно визнаних кордонів України» та наголошувалось на тому, що ці «волевиявлення» не мають жодних правових наслідків.
В резолюції також закликали Росію «негайно, повністю і безумовно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів».
Цілком очікувано, Росія стала єдиною країною, яка виступила проти резолюції, заявивши, що «переважна більшість» мешканців цих регіонів висловились за приєднання до РФ.
«За» проголосували десять країн: Албанія, Франція, Гана, Ірландія, Кенія, Мексика, Норвегія, Об’єднані Арабські Емірати, Велика Британія та США.
Чотири країни утрималися: Бразилія, Китай, Габон та Індія.
Виступаючи перед голосуванням, посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, яка внесла резолюцію разом зі своїм албанським колегою, заявила, що вона узгоджується з цілями Ради Безпеки щодо захисту суверенітету, захисту територіальної цілісності та забезпечення миру та безпеки.
«Ми говоримо про державу-члена ООН, члена Ради Безпеки, яка намагається силою анексувати частину іншої. Результати цих фейкових референдумів були заздалегідь визначені в Москві, і це всім відомо. Їх отримали під дулами російських автоматів», — сказала Томас-Грінфілд.
Учора пізно ввечері президент РФ Владімір Путін підписав укази, якими визнав нібито «незалежність» Запорізької та Херсонської областей від України.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, заявив, що визнання Путіним незалежності окупованих українських території є грубим порушенням принципів Статуту ООН і міжнародного права.
Путін готується до анексії українських територій і лякає світ ядерною війною. Чи вплине ця погроза на дії України з визволення захоплених територій? Чи продовжать партнери Києва надавати йому військову й політичну підтримку? Чи підштовхуватимуть до укладання миру на вигідних для Кремля умовах, аби швидше закінчити війну? Читайте у статті Володимира Кравченка «Референдуми» і загроза ядерного удару: Путін робить помилку за помилкою».