Заступник глави МЗС Польщі обговорив Україну зі спецпредставником уряду Китаю

Поділитися
Владислав Теофіл Бартошевський зустрівся з Лі Хуеєм у Варшаві.

Заступник голови Міністерства закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський зустрівся у Варшаві зі спецпредставником китайського уряду у справах Європи Лі Хуеєм, повідомили у пресслужбі  польського МЗС. Основною темою зустрічі стала російсько-українська війна. 

Під час зустрічі Бартошевський підкреслив, що Польща сподівається на подальшу конструктивну участь та дипломатичну діяльність Китаю в рамках мирних ініціатив, які вже існують. Польський міністр висловив інтерес до зусиль Китаю щодо відновлення миру у Східній Європі.

Бартошевський підкреслив, що агресія РФ проти України загрожує як регіональній, так і глобальній безпеці. Він наголосив, що необхідно поважати територіальну цілісність України у її міжнародних кордонах. При цьому польський міністр зазначив, що потрібно утримуватися від погроз щодо застосування сили, як основи мирного врегулювання збройного конфлікту.

«Він зазначив, що підтримка жертв нападу є не лише правом, але й обов’язком усіх членів міжнародної спільноти, зокрема постійних членів Ради Безпеки ООН. Польська сторона закликала Китай не надавати жодної політичної, економічної та військової підтримки Росії як агресору», – зазначили в МЗС. 

Бартошевський наголосив, що не згоден з будь-якою спробою виправдати агресію так званими «законними проблемами безпеки». Крім того, під час зустрічі польська сторона засудила використання Росією ядерної зброї та мілітаризацію української Запорізької атомної електростанції.

«На думку Польщі, ці дії створюють небезпечний прецедент і можуть мати негативні наслідки не лише для Східної Європи, а й для всієї міжнародної спільноти. Польща цінує протидію Китаю російським загрозам і розраховує на конкретні дії, спрямовані на забезпечення ядерної безпеки в Україні, в тому числі в рамках Міжнародного агентства з атомної енергії», – додали в МЗС. 

Також Бартошевський підкреслив негативний вплив РФ на продовольчу безпеку країн, які розвиваються.

Своєю чергою Лу Хуей заявив, що Китай не є стороною конфлікту, а війна в Україні не відповідає нічим інтересам. Він додав, що готовність Китаю підтримувати досягнення консенсусу між сторонами у війні та оголосив про намір КНР продовжувати консультації з міжнародними партнерами.

Раніше міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив, що Пекін підтримує проведення міжнародного саміту з метою сприяння припиненню війни РФ проти України у «правильний час». Виступаючи на пресконференції у четвер, 7 березня, Ван І сказав, що кінцевою метою Пекіна є припинення війни, але це може статися лише тоді, коли РФ та Україна погодяться сісти за стіл переговорів.

Коментарі Ван І з'явилися на тлі візитів спецпредставника Китаю у справах Євразії Лі Хуея в Росію, Україну та низку країн ЄС для обговорення війни — це вже друга така «миротворча місія» Пекіна. Лі відвідував регіон минулого року, провівши переговори в Москві, Києві та низці європейських столиць. 

З початку повномасштабної війни РФ проти України, Китай і Росія розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. Пекін не засудив вторгнення РФ, хоча в офіційних повідомленнях заявляє, що необхідно поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі