Спецпредставник Китаю відвідає Україну, РФ і країни ЄС: говоритиме про вирішення “української кризи”

Поділитися
Спецпредставник Китаю відвідає Україну, РФ і країни ЄС: говоритиме про вирішення “української кризи” © Getty Images
Це буде вже друга “миротворча місія” Пекіна. 

Спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей відвідає Росію, Україну та низку країн ЄС для обговорення війни РФ проти України, повідомляє Xinhua.

Поїздка Лі стане "другим раундом човникової дипломатії з пошуку політичного врегулювання української кризи", заявило Міністерство закордонних справ Китаю.

Очікується, що турне Лі розпочнеться вже цього тижня. Він, зокрема, відвідає штаб-квартиру ЄС у Бельгії, а також Францію, Німеччину та Польщу.

Лі вже відвідував регіон минулого року в межах зусиль Пекіна з посередництва у врегулюванні ситуації в Україні, провівши переговори в Москві, Києві та низці європейських столиць. 

Китай неодноразово намагався зобразити себе миротворцем, попри тісні зв'язки з Росією. У травні минулого року Лі зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським у Києві. Тоді спецпредставник Китаю заявив, що “не існує панацеї у вирішенні кризи”, додавши, що всі сторони повинні почати з себе, накопичити взаємну довіру і створити умови для припинення війни і початку мирних переговорів.

Однак Захід поставив під сумнів щирість зусиль Пекіна у просуванні миру і те, чи збігається його бачення завершення війни з баченням України.

Під час візиту Лі до Києва міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що мирні переговори мають базуватися на повазі до суверенітету й територіальної цілісності України. Київ не приймає жодних пропозицій, які передбачають втрату українських територій або заморожування конфлікту.

З початку повномасштабної війни РФ проти України, Китай і Росія розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. Пекін не засудив російське вторгнення і називає війну РФ проти України "українською кризою", хоча в офіційних повідомленнях заявляє, що необхідно поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн.

Пов’язаність стратегічних інтересів Пекіна та Москви не означає, що Китай є безпосереднім учасником війни проти України, але зараз він спрямовує свою політику проти Києва.

У такій ситуації Україна, яка бореться за свою державність, повинна мати чітке бачення своєї стратегії щодо Китаю, який залишається великим геополітичним та економічним гравцем, а також центром впливу для багатьох країн, що розвиваються, насамперед країн Глобального Півдня. Про аспекти, на які варто звернути увагу офіційному Києву у відносинах з Пекіном, пише кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті “Що означає китайська мудрість під час війни в Україні?”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі