Заснована на капіталі система управління суспільством іде в минуле – Гальчинський

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Заснована на капіталі система управління суспільством іде в минуле  – Гальчинський Про перспективи системи «знання—влада—знання» в Україні навіть не згадується © toxaby.livejournal.com
На Заході з'являється нова структура, заснована на взаємозалежності "знання-влада-знання", каже екс-глава Національного інституту стратегічних досліджень.

На Заході розпочався складний процес формування якісно нового класу управлінської еліти - політиків, головним об'єктом управління яких стає не суто економічна сфера, а людиностверджуюче начало в розвитку суспільства, заявляє екс-глава ради НБУ та екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський.

В інтерв'ю для DT.UA вчений зазначив, що заснована на взаємозалежності "капітал-влада-капітал" капіталоцентристська система управління суспільством іде в минуле. Вона перетвориться на знанняцентристську структуру - "знання-влада-знання".

На думку Гальчинського, в Україні ж практично всі управлінські "новації" останніх років не виходять за межі капіталоцентристської системи, відносин "капітал-влада-капітал". Про перспективи системи "знання-влада-знання" в Україні навіть не згадується, бо для керівництва країни це заборонена тема. Можливо, вона ще не осмислена.

"Висновок зрозумілий: елітарна революція в нас іще попереду. Коли і яким чином вона відбудеться, не знаю та знати не можу. Але вона безальтернативна. Інтелектуальний потенціал суспільства вже сьогодні достатній для цього", - каже вчений.

За словами Гальчинського, у минуле ідуть домінуючі не одне століття поспіль пріоритетності економічного детермінізму. Основою цих процесів є підготовлена всім перебігом загальноцивілізаційного прогресу, інтенсивно поглиблювана в наш час самодостатність особистості, її перетворення не лише на першооснову, а й на самоціль розвитку суспільства.

"Актуалізується егоцентриська спрямованість глобальних перетворень - під впливом прискорюваної глобалізації інформаційних потоків, просторових комунікацій та інтелектуального обміну інтенсивно розвивається планетаризація людської особистості, її духовного багатства, креативного потенціалу. Йдеться фактично про зародження під впливом інформаційної революції нової матриці глобалізації, в якій розвиток (планетаризація) людської особистості визначає системну конфігурацію глобалізаційного процесу, його функціональні пріоритети. Усе логічно - як і на національному рівні, у процесі глобалізації людина перебирає на себе функцію вихідного начала", - підкреслює Гальчинський.

Детальніше про новий етап глобалізації та характер системних трансформацій світового порядку читайте в інтерв'ю Анатолія Гальчинського для DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі