Про це пише Financial Times, нагадуючи, що компанія SpaceX Ілона Маска успішно повернула на землю дві з трьох ракет-носіїв, які використовувалися під час запуску у вівторок. І це стало ще одним хорошим прикладом на користь підходу американського бізнесмена до розробки ракет багаторазового використання.
Цей успіх відкриває можливість зберегти гроші, що може дозволити Пентагону ризикнути і навадитися на дешевші запуски з метою захисту космічних активів.
Заступник міністра оброни Патрік Шанахан, який минулого місяця очолив відділ Пентагону з питань космосу, назвав запуск ракети Маска "надихаючим" і вказав на те, як приватні компанії переформатовують космічний ринок.
"Це дуже круто. Той факт, що такі можливості з'явилися, створює доступність. А доступність формує нові космічні концепції", - сказав Шанахан.
Неназваний чиновник космічного командного центру військово-повітряних сил США розповів Financial Times, що ВПС "використають дані" запуску Falcon Heavy для процесу сертифікації. А це дозволить американським військовим використовувати її.
Пентагон і NASA, які керують цивільною космічною програмою, з 2006 року залежать від ракет, які спільно вироблять Boeing і Lockheed Martin.
"Справа в тому, що великі іновації відбуваються в космічній галузі. Чому ми повинні стояти осторонь цього процесу? Запуск Falcon Heavy - це дуже хороший приклад", - сказав Шанахан, який вказав на зростання комерційних зусиль із запуску невеликих супутників на орбіту.
"Ми як міністерство повинні бути успішними в космосі. Якщо ми будемо успішними в космосі, ми будемо сильнішими в оборонному вимірі. Це важливі можливості, які ми хочемо розвивати", - додав він.
У вівторок, 6 лютого, важка ракета Falcon Heavy стартувала з космодрому центру імені Кеннеді в штаті Флорида. На борту судна знаходиться особистий автомобіль Маска - Tesla Roadster червоного кольору. У його салоні грає композиція Space Oddity Девіда Боуї.
Згодом, засновник компаній Ілон Маск опублікували відеозапис, на якому зафіксовано його особистий автомобіль Tesla Roadster на земній орбіті.