Запасів сланцевої нафти вистачить світу щонайменше на 10 років

Поділитися
Запасів сланцевої нафти вистачить світу щонайменше на 10 років Технології з видобутку сланцевої нафти швидко розвиваються © mair.in.ua
Видобувні ресурси сланцевої нафти оцінені в 345 млрд барелів, що дорівнює 10% світових запасів сирої нафти.

Світові ресурси сланцю досить великі, щоб їх вистачило більш ніж на десятиліття споживання нафти, йдеться в першій американській оцінці резервів від Росії до Аргентини, пише Financial Times.

Американське міністерство енергетики оцінило "технічно видобувні" ресурси сланцевої нафти до 345 млрд барелів у 42 країнах, включених в огляд, що дорівнює 10% світових запасів сирої нафти. Раніше міністерство представлено оцінку лише американських запасів, яка в понеділок була підвищена з 32 до 58 млрд барелів.

Згідно з останньою оцінкою, Росія володіє найбільшими ресурсами сланцевої нафти - 75 млрд барелів. За Росією і США йдуть Китай (32 млрд барелів), Аргентина (27 млрд барелів) і Лівія (26 млрд барелів).

У доповіді також говориться, що сланцеві родовища ведуть до збільшення світових запасів природного газу на 47%, до 22,882 трлн кубічних футів.

"Питання про те, чи зможуть інші країни повторити успіхи Північної Америки в бурінні сланцевих каменів, хвилює геологів і дипломатів. Американський імпорт сирої нафти знаходиться на найнижчому рівні за 16 років, що перекроює карту світової торгівлі нафтою", - відзначає автор статті Грегорі Мейер.

"Відстеження сланцевих ресурсів зазвичай недооцінювалося зовнішніми учасниками ринку", - сказав Едвард Морс, керівник відділення Citigroup з дослідження сировинних товарів, додавши, що технології швидко розвиваються. !zn

Читайте також:

Сланцева революція у США переорієнтує Європи з газу на вугілля

В ЄС розглянуть "екологічну проблему" сланцевого газу

Румунія відмовилася від технології гідророзриву при видобутку сланцевого газу

У ЄС нагадали Україні про екологічні ризики видобутку сланцевого газу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі